Wybudują kompleks lekkoatletyczny za trzy i pół miliona złotych
Na stadionie przy ul. Wolskiej powstanie kompleks lekkoatletyczny. Koszt inwestycji to 3,5 mln zł, z czego 1,5 mln zł to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obiekt ma być gotowy w 2019 r.
Boisko ma się składać z czterotorowej bieżni i sześciotorowej na „setkę”. Będzie ono dostosowane do: rzutu młotem, skoku w dal, skoku wzwyż, rzutu oszczepem, rzutu dyskiem, a także do pchnięcia kulą. Będzie również skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami i boisko piłkarskie.
Kompleks lekkoatletyczny służyć ma zarówno dzieciom i młodzieży szkolnej, jak i osobom dorosłym. – Takie miejsce w Kolbuszowej jest bardzo potrzebne – uważa burmistrz Jan Zuba. – Chcemy stwarzać mieszkańcom jak najlepsze warunki do rozwoju pasji i umiejętności

4 Komentarze

  1. Aż za 3,5 miliona ? Po co to komu ,przecież w Kolbuszowa nie jest tak rozwinięta sportowo ,dobra mamy klub w którym są osiągnę nieźle wyniku w bieganiu ,No ale po co nam skok o tyczne ,rzut dyskiem itp. Lepiej te pieniądze wydać na coś innego.pozdrawiam szanownego Burmistrza.

  2. A ja uważam inaczej. Dzięki temu kompleksowi miasto, z czasem będzie zarabiać. Będzie można organizować zawody, na pewno niektóre kluby lekkoatletyczne będą przyjeżdżać na zgrupowania, dużą zaletą kompleksu będzie także lokalizacja (otoczenie lasu), a młodzi kolbuszowianie będą mieli gdzie się rozwijać, a nie jeździć do np. Nowej Dęby czy Stalowej Woli. Wg mnie to jest bardzo dobry pomysł i inwestycja na lata 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.