Wraca temat odprawy dla starosty. Są interpelacje poselskie w tej sprawie
To, że w grudniu 2018 roku Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu wydała decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie odprawy starosty Józefa Kardysia, nie znaczy, że nic się nie dzieje. Właśnie do resortów sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych trafiły interpelacje poselskie z pytaniami o stan podległych im organów. Chodzi tutaj wątpliwości dotyczące działalności Starostwa Powiatowego i komendy policji w Kolbuszowej, a także Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Autorem interpelacji jest poseł, a zarazem prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki, Sprawa dotyczy kontrowersyjnego sposobu nabycia przez Kardysia świadczeń emerytalnych, w tym odprawy w wysokości 62 670 zł brutto. Aby tak się stało, radni najpierw odwołali go z funkcji, a dni później powołali na nowo. Dwudniowym (tak naprawdę fikcyjnym – włodarzem powiatu został Ryszard Sukiennik, któremu też się z tego tytułu należała się odprawa (ponad 15 tys. zł brutto).
O sprawie prokuraturę powiadomił Tomasz Buczek, działacz narodowy. Ta jednak, po miesięcznym postępowaniu, wydała decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa w tej sprawie. – Nie znaleźliśmy tu jakichkolwiek znamion przestępstwa – powiedział Andrzej Dubiel, rzecznik prokuratury. – Zawiadamiający zarzucił, że działania władz starostwa były nieetyczne i niemoralne. Naszym zadaniem nie jest jednak badanie tych kwestii, tylko dociekanie, czy zostało złamane prawo. Uznaliśmy, że nie.

Sprawa ucichła. Do czasu. – Układ kolbuszowski, który uwypuklił swoje macki przy okazji wydarzeń z zamieszaniem przy nabyciu praw emerytalnych przez starostę Kardysia i wydarzeń, które wyniknęły w trakcie, liczy chyba na wyciszenie sprawy – napisał na portalu społecznościowym Tomasz Buczek. – Nieśmiało tylko, od czasu do czasu, jakiś policjant napisze z fejk konta z pytaniem co z sprawy, którą zgłosiłem do prokuratury w Tarnobrzegu wynikło. Chciałbym tu uspokoić organy  policji w Kolbuszowej. Broni nie składam. Tylko mam też inne obowiązki. Stąd taka „obsuwa”, za którą przepraszam.
Poniżej interpelacje poselskie do Ministra Sprawiedliwości oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie starosty Józefa Kardysia.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.