WOŚP w Kolbuszowej – zero imprez, zero koncertów, zero publicznych aukcji…
W niedzielę (14.01) w całej Polsce zagrał 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety w Kolbuszowej tego dnia nie było żadnych imprez, żadnych koncertów, ani nawet publicznych aukcji.

Dlaczego? – Kiedyś były w Kolbuszowej osoby, które organizowały takie przedsięwzięcia. Była nawet spora konkurencja – wspomina w rozmowie z Super Nowościami Wiesław Sitko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury. – Dziś tych ludzi nie ma w Kolbuszowej. W większości wyjechali zagranicę.
– Jeśli byłaby taka inicjatywa, to moglibyśmy powrócić do organizacji takich imprez. Zrobilibyśmy to z przyjemnością – zapewnia nasz rozmówca. – Póki co, jest jak jest. Młodzież z liceum skupia się na kwestowaniu i wychodzi jej to jej bardzo dobrze. A o to w tym wszystkim przecież chodzi.
Honor Kolbuszowej uratowała firma Light My Fire, która na internetową aukcję wystawiła swoje lustro (więcej o tym TUTAJ), uzyskując za nie 10 411 zł. Pieniądze te w całości trafią na leczenie noworodków.

7 Komentarzy

  1. wstydzilibyście się władze Kolbuszowej…
    ale wiadomo PiS anty WOŚP a Kolbuszowa to miasto PiS-owskie…
    Ale w innych większych PiS-owskich miastach wczoraj był koncerty a o 20 tradycyjne światełko do nieba…

    • Od kiedy to akcje charytatywne mają być organizowane przez jakieś „władze”? To ma być inicjatywa oddolna, obywatelska. Więc jak ktoś ma się wstydzić to Ty Kolbuszowianka że się tego nie podjęłaś skoro tak Ci na tym zależało.

  2. Czego spodziewaliście się po kolbuszowskiej pIs-landii, jakby to była kwesta na „ojca erektora” to odzew byłby potężny wśród „władz”!!!

  3. Mój ,,znajomy”nawet,który sądziłem (swego czasu),że to Wieczny chłopiec nie tylko,przez wygląd.To odwrócił się od W.O.Ś.P & Owsiaka ;(

  4. akcja „harytatywna ” na ta orkiestrw w wiekszosci wygladala tak w roznych miastach : wladze czyli my jakao obywatele ponosily koszty organizacji ,estrada, ochrona,obsluga medyczna i wiele innych kosztow powiedzmy w ysokosci 100 tys zl a zbiorka do puszek wyniosla 40 tysiecy ktorymi chwalili sie potem owsiakowi wolontariusze :)))) tak to ma wygladac ta wspaniala pomoc z ktorej to potem spory procent idzie na pensje dla zarzadu ?? pomyslmy czasem troche

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.