Wilcza Wola to nie tylko zalew. Będzie tam też Festiwal Teatrów Ulicznych!
Jak donoszą Super Nowości, w malowniczych okolicach Wilczej Woli w ostatnią niedzielę sierpnia odbędzie się Festiwal Teatrów Ulicznych. Ma to być to impreza cykliczna, która odbywać się będzie co roku. Uczestnicy nie będą prezentować się na scenie mobilnej, tylko w plenerze w otoczeniu przyrody. Obecnie trwają rozmowy z artystami, którzy wezmą udział w tym przedsięwzięciu.
Pomysłodawczynią imprezy jest Magdalena Mac dyrektor Szkoły Podstawowej w Mechowcu, a zarazem twórczynią teatru „Bazyl”. – To ona przyszła do mnie z propozycją zorganizowania takiego festiwalu teatrów ulicznych przez dwie-trzy gminy – wspomina Bogumiła Kosiorowska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu. – Bardzo trudno wspólnie organizować takie przedsięwzięcia, zwłaszcza jeśli chodzi o budżet, dlatego w tym roku chcemy to zrobić sami, na razie skromnie, bo jednodniowo.
– Wystąpią teatry uliczne w plenerze, gdzieś przy chacie z żywą muzyką i żywym ogniem – zapowiada pani dyrektor. – Mam nadzieję, że uda nam się wystartować z tym projektem. Prowadziliśmy rozmowy z artystami. Niestety wielu z nich niewiele proponuje, a chce wielką kasę. My szukamy teatrów z sercem

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.