Wiktoria ze stypendium Collegium Humanum

Wiktoria ze stypendium Collegium Humanum

Wiktoria Chrząstek, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, odebrała dziś stypendium w wysokości 25 tysięcy złotych na poczet studiów na Collegium Humanum na kierunku psychologia lub pedagogika. To nagroda za wygranie podkarpackiego konkursu na esej pt. „Młodzież w czasie wyzwań pandemii COVID-19”.

Do wygrania było sześć stypendiów w wysokości 25 tysięcy złotych każde. Pieniądze te są przeznaczenia na pokrycie kosztów studiów na wybranym kierunku oferowanym przez Collegium Humanum w Rzeszowie. Studiować można psychologię albo pedagogikę.
Konkurs organizowany był przez filię Collegium Humanum w Rzeszowie we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli.

Ocena nadesłanych prac odbyła się dwuetapowo na podstawie regulaminu. Oceny dokonało jury, w skład którego wchodzili eksperci w zakresie literatury, języka polskiego i psychologii.

Nadesłane prace w sposób syntetyczny definiują pandemiczną rzeczywistość oraz wpływ na różne aspekty życia. Uwagę zwraca siła przekazu, ujęcie i różnorodność użytych środków wyrazu i ich oryginalność. Prace, które znalazły się w finale konkursu, reprezentował wysoki poziom odpowiadający założeniom ideowym odnoszącym się do proponowanego tematu w sposób bardzo wnikliwy – przekazują organizatorzy.

Laureaci konkursu

  • Wiktoria Chrząstek (LO w Kolbuszowej)
  • Julia Wiater (I LO w Rzeszowie)
  • Ignacy Sądej (I LO Nowej Sarzynie)
  • Gabriela Pieczek (Liceum w Strzyżowie)
  • Patrycja Polak (Zespół Szkół w Mielcu)
  • Martyna Kosiba (I LO w Dębicy)
Pozostałym uczestnikom konkursu przekazane zostaną bony w kwocie 500 zł do zrealizowania podczas rekrutacji na filii uczelni w Rzeszowie.

Collegium Humanum, to niepubliczna szkoła wyższa w Warszawie. Filię w Rzeszowie uruchomiono w 2019 r. Studenci mogą kształcić się na dwóch kierunkach: pedagogice i psychologii. W tym roku akademickim kształcenie rozpoczyna około 1200 studentów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.