Dziś w Porębach Kupieńskich, koło Kolbuszowej, odbędzie się wydarzenie, jakiego w tej miejscowości jeszcze nie było. Chodzi o Festiwal Muzyków Wyluzowanych, na którym wystąpią legendy polskiego bluesa i rocka.
Festiwal Muzyków Wyluzowanych w Porębach Kupieńskich rozpocznie się o godzinie 16. Na plenerowej scenie zobaczymy takich wykonawców jak: TSA MNK, RSC, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Red Zone i Krzysztof Ścierański.
W programie festiwalu również: zlot motocykli i starych samochodów, loty balonu, dmuchańce i darmowy bigos. Finał imprezy planuje się na godz. 22. Wstęp jest wolny. Patronem medialnym wydarzenia jest nasz portal kolbuszowalokalnie.pl.
Więcej na temat wydarzenia w naszym tekście: Legendy polskiego rocka w Porębach Kupieńskich. Zagrają TSA MNK, RSC i Nocna Zmiana Bluesa.
Kilka tygodni pojawiła się informacja, że w Porębach Kupieńskich może zagrać TSA z Markiem Piekarczykiem. Wskazywał na to pierwszy plakat promujący wydarzenie. Potem jednak okazało się, że to nieprawda. Do całej sprawy odniósł się sam legendarny wokalista.
Przeczytasz o tym w naszym artykule: Zamieszanie wokół festiwalu w Porębach Kupieńskich. Marek Piekarczyk: – Tak się wprowadza w błąd i oszukuje Fanów TSA.
Do wzięcia udziału w Festiwalu Muzyków Wyluzowanych w Porębach Kupieńskich zachęca Wiesław Sitko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej:
– To wydarzenie promujące muzykę dobrych zespołów; wyjątkowych artystów ze znanych kapel, którzy kochają publiczność i zawsze traktują z największym szacunkiem. W tę niedzielę na całym świecie obchodzimy Dzień Bluesa, stąd aż dwa podmioty wykonują ten styl muzyki. Pozostali wykonawcy to twórcy polskiego heavy metalu i muzyki progresywnej.
– Impreza odbywa się w wyjątkowym miejscu, pięknie utrzymanym, bezpiecznym placu plenerowym, wyposażonym w drewnianą estradę o wymiarach 10 x 15 m. Zapewnia to wyjątkowe doznania akustyczne. Oprócz genialnej muzyki będzie mnóstwo atrakcji dla publiczności.
– Zapraszamy wszystkich na ten wyjątkowy piknik o charakterze rodzinnym, na którym rodzicie i dziadkowie mogą przybliżyć na żywo swoją ukochaną muzykę z czasów młodości swoim dzieciom i wnukom – dodaje dyrektor Sitko.