Wielkanocne dekoracje przy studni [ZDJĘCIA]

Wielkanocne dekoracje przy studni [ZDJĘCIA]

Przy kolbuszowskiej studni pojawiły się wielkanocne dekoracje. Widzimy tam figury zajączków, baranków, kaczek, kur, bocianów i innych postaci, które symbolizują zbliżające się święta.

Dziś obchodzimy Wielki Piątek, czyli dzień śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu. To czas zadumy, skupienia, powagi i wzmożonej pobożności.
Tego dnia obowiązuje post ścisły. A w świątyniach odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Jutro jest Wielka Sobota, czyli dzień święcenia pokarmów, a pojutrze – Wielkanoc, kiedy będziemy celebrować Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Z tej okazji przy zabytkowej studni na kolbuszowskim Rynku pojawiły się świąteczne dekoracje.

Obiekt ten powstał w latach 80. XIX wieku, a w 1941 roku przeszedł remont. 13 lat temu wpisano go do rejestru zabytków, a następnie wraz z całą płytą Rynku poddano rewitalizacji. Dziś studnia to miejsce ważne dla wielu mieszkańców i symbol miasta.
Świąteczne dekoracje w centrum miasta to nie żadne novum. Co roku w grudniu pojawiła się tam szopka bożonarodzeniowa, a w niej figury Świętej Rodziny, Trzech Króli, pastuszków, aniołków i zwierząt.

Wielkanocne dekoracje przy studni [ZDJĘCIA]
Wielkanocne dekoracje przy studni [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: Urząd Miejski w Kolbuszowej.

1 Komentarz

  1. Nowa, ŚWIECKA tradycja. Coś niby szopka WIELKANOCNA, zagroda wielkanocna, dekoracja? Tylko przede wszystkim brakuje pisanek, które to najbardziej (prócz baranka, zajączków i kurczaczków), kojarzą się z Wielkanocą. Cały artykuł również ni to o dekoracji, ni o studni i o tridum paschalnym (z pominięciem wielkiego czwartku)i Wielkanocy. Ale może dzięki temu wyszły – jaja wielkanocne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.