Ważna informacja dla mieszkańców gminy Dzikowiec: Wodę można już pić
Dziś (30.05) Powiatowy Inspektorat Sanitarnego w Kolbuszowej stwierdził przydatność wody z wodociągu na terenie gminy Dzikowiec do spożycia przez ludzi. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej w tamtejszym wodociągu wykryto bakterie coli. W związku z tym nie wolno było używać wody do: posiłków, mycia warzyw i owoców oraz mycia zębów.

Skażenie najprawdopodobniej miało związek z powodzią, która nawiedziła gminę w ubiegłym tygodniu. Zalało m.in. pompownię w Mechowcu, który dystrybuuje wodę na Dzikowiec i okolice.

Mieszkańcy mogli zaopatrywać się w wodę w ośmiu punktach na terenie gminy. Poza tym Zakład Usług Komunalnych rozwoził wodę pitną do gospodarstw domowych w małych miejscowościach, gdzie nie było możliwości dotarcia z dużymi pojemnikami. Dziś to już na szczęście tylko wspomnienie. Woda z kranów nadaje się do picia. Potwierdziła to Genowefa Dębiak, sekretarz Urzędu Gminy w Dzikowcu:
Rzeczywiście dostaliśmy dziś pismo z kolbuszowskiego Sanepidu, które mówi, że woda z wodociągu na terenie gminy Dzikowiec nadaje się do spożycia przez ludzi – mówi pani sekretarz. – W ślad za tym poszły informacje w teren. Stosowne komunikaty pojawiły się też na stronie internetowej urzędu, na naszej tablicy ogłoszeń i w okolicach największych sklepów. Powiadomiliśmy również nasze szkoły, przedszkola i inne placówki typu Środowiskowy Dom Samopomocy w Spiach, gdzie odbywa się zbiorowe żywienie.      

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.