Warsztaty w skansenie! Pokażą jak robić tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe

Wielkanocne warsztaty w skansenie

Trwają zapisy na ostatnie w tym toku warsztaty etnograficzne, które odbędą się w sobotę (09.12.) w godz. 11-13 w zabytkowym budynku szkoły z Trzebosi, na terenie kolbuszowskiego skansenu.
Tematem przewodnim zajęć będą tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe. – Dzieci, młodzież i dorośli będą uczestniczyć w spotkaniu, które wielowymiarowo wprowadzi nas w nastrój nadchodzących świąt – zapowiada Agata Front z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. – Uczestnicy usłyszą opowieści o tradycyjnych ozobach – jak się nazywały, gdzie je zawieszano, i w jaki sposób wykonywano. Później odbędzie się część praktyczna i stół zaścielą słomki, kolorowa bibuła, nici i inne cuda.
Warsztaty poprowadzą Stanisława Paryz i Justyna Niepokój-Gil. Zapisy odbywają się telefonicznie pod nr: 17-227-12-96 lub mailowo na adres: sekretariat@muzeumkolbuszowa.pl. Zajęcia są płatne.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.