MDK zaprasza na zabawę karnawałowo-walentynkową dla całych rodzin
W niedzielę (11.02) Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zabawę karnawałowo-walentynkową. Początek imprezy o godz. 16, wstęp jest wolny. W programie jest wiele atrakcji. Jedną z nich będzie Młodzieżowy Big Band Jazz, który wystąpi z premierowym koncertem.

– Jest to formacja, którą dwa miesiące temu stworzył Wojtek Front – mówi Wiesław Sitko, dyrektor MDK. – Grupę tworzą młodzi muzycy z Kolbuszowej i Niwisk w wieku od kilku do kilkunastu lat. Wojtek Front jest osobą, która ma duże doświadczenie w graniu jazzu. Pochodzi z okolic Bielska-Białej, gdzie też muzykował. Jest kontrabasistą. Przedsięwzięcie, które tu realizuje, nie ma chyba precedensu.
– Przynajmniej ja nie słyszałem, żeby gdzieś na tych terenach dzieci czy młodzież próbowała grać jazz. Oczywiście robią to po swojemu. Myślę, że ich koncert będzie dużym wydarzeniem. Mam nadzieję, że podołają temu wyzwaniu i pewnie stresowi, bo liczymy na sporą liczbę widzów.

Na scenie zaprezentuje się również Orkiestra Dęta MDK, którą kieruje Krzysztof Kłoda. Potem będzie już dyskoteka w stylu lat 50’, 60’ i 70’. – Nazwaliśmy to „Bikiniarz Party” – zaznacza dyrektor Sitko. – Jest to nawiązanie do subkultury młodzieżowej z lat 50’. O przygotowanie tej dyskoteki poprosiliśmy Elżbietę Lewicką i Jerzego Dziobaka z Radia Rzeszów. Wyświetlony zostanie też autorski film Andrzeja Serafina. A jeśli ktoś zechce się przebrać za bikiniarza, otrzyma nagrodę. Będzie też konkurs taneczny.
W tym samym czasie na drugiej sali MDK dla mniejszych dzieci odbędzie się zabawa walentynkowa. Poprowadzi ją animator, który robi furorę w rzeszowskich przedszkolach i szkołach. Każde dziecko, które weźmie udział w tej 2,5-godzinnej zabawie, otrzyma skromny walentynkowy prezencik.
W planie jest akcja taneczna „Videoclip Dance i Latino Solo”, którą poprowadzi choreograf Magdalena Chlebek. – Będzie to próba zachęcenia do tego typu zajęć, które zamierzamy zorganizować od 1 marca – informuje Wiesław Sitko. – Zapewniamy kawę, herbatę i ciasteczko. Zabawa potrwa do godz. 21.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.