Fałszywy policjant oszukał staruszkę

Zderzenie dwóch osobówek w Widełce [ZDJĘCIA]

Oszuści są bezwzględni wykorzystują naiwność seniorów. Kilka dni temu fałszywy policjant okradł 76-letnią mieszkankę kolbuszowskiej gminy,

Fałszywy policjant oszukał ją na kilka tysięcy złotych. Wcześniej poinformował on kobietę, że jej syn uczestniczył w wypadku i potrzebuje pieniędzy na rehabilitację dla pokrzywdzonych w wypadku.
Środki miały trafić do poszkodowanych, którzy w zamian za to, mieli odstąpić od zgłaszania sprawy organom ścigania. 76-latka zdobyła pieniądze i zgodnie z instrukcją przekazała je „kurierowi”, który zjawił się w umówionym miejscu.

Zmartwiona stanem zdrowia syna kobieta, zadzwoniła do niego po kilku godzinach i wtedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. We wtorek (05.07) powiadomiła policję.

Podobne zgłoszenie przyjęli dzień wcześniej mundurowi od innej mieszkanki gminy. Kobieta również odebrała telefon od nieznanego mężczyzny, który podawał się za policjanta.
– Stosując ten sam scenariusz o rzekomym wypadku, oszust poprosił o ok. 30 tys. zł., aby syn mógł uniknąć aresztu  Kobieta poinformowała o telefonie męża. Następnie zadzwoniła do swojego syna, który zaprzeczył tym informacjom. Wtedy zorientowała się, że to fałszywy policjant. Dzięki temu udało się jej uniknąć oszustwa – mówi Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.