Uwaga! Znowu kradną ule!

Schwytali poszukiwanego listem gończym
Policja poszukuje złodziei dwóch kłód bartnych, które kilka dni temu zostały skradzione z lasu w Weryni. Brak uli zauważył leśniczy. Wartość każdego z nich szacuje się na 1,5 tys. zł. To nie pierwsza tego typu kradzież. W ubiegłym roku na terenie powiatu odnotowano kilka kradzieży uli wraz z rodzinami pszczelimi (pisaliśmy o tym TUTAJ).

– Apelujemy do pszczelarzy o wzmożenie czujności i nadzoru nad hodowlami oraz o częstsze doglądanie swojej własności, zwłaszcza gdy pasieki znajdują się z dala od zabudowań – mówi Jolanta Skubisz Tęcza (na zdjęciu) z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. – W ochronie mogą pomóc także dodatkowe zabezpieczenia. Radzimy również nabywcom pszczół i uli, aby sprawdzali źródło ich pochodzenia.
Każdy, kto posiada informacje, które mogą przyczynić się do ustalania sprawców kradzieży uli, proszony jest o kontakt z kolbuszowską komendą policji. Można to zrobić zarówno osobiście, jak u telefonicznie pod nr: (17) 22-75-310.
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.