Uwaga. Oszuści wykorzystują epidemię koronawirusa. Oferują „cudowne leki”

Uwaga! Oszuści wykorzystują epidemię koronawirusa! Oferują "cudowne leki"

Kolbuszowska policja przestrzega przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje. Nie dajmy się oszukać!

Policja w ostatnim czasie otrzymała sygnały o przypadkach „oszustw na koronawirusa”. W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków, w tym między innymi amuletów czy herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też  spowodować cudowne ozdrowienie. Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale także podszywania się pod: służby sanitarne,  Ministerstwo Zdrowia oraz inne organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia koronawirusa.

Mundurowi przestrzegają przed tego typu oszustami: – Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do domów i o każdym tego typu przypadku informujmy policję.

Aktualnych informacji na temat epidemii koronawirusa powinniśmy szukać tylko na sprawdzonych i oficjalnych stronach internetowych. Są to między innymi:
Policjanci przynajmniej raz na dobę będą sprawdzać, czy osoby będące w kwarantannie dopełniają tego obowiązku i czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać głównie telefonicznie. Kontakt z mundurowymi ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom jak i osobom objętym kwarantanną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.