Uszkodził figurę Matki Boskiej w Nowej Wsi. Grozi mu za to więzienie

Uszkodził figurę Matki Boskiej w Nowej Wsi. Grozi mu za to więzienie

Kolbuszowscy policjanci zatrzymali 24-letniemu mężczyznę, który uszkodził figurkę Matki Boskiej, znajdującą się w przydrożnej kapliczce w Nowej Wsi.

W miniony wtorek (16.05) mieszkanka powiatu kolbuszowskiego zgłosiła uszkodzenie figurki Matki Boskiej, która znajdowała się wewnątrz przydrożnej, murowanej kapliczki w Nowej Wsi.
Będzie spotkanie w sprawie masztu w Nowej Wsi

Z jej relacji wynikało, że kilka dni wcześniej, wspólnie z innymi kobietami była przed kapliczką i wszystko było w porządku. Następnego dnia, kiedy przyszyły, figura Matki Boskiej była już uszkodzona.
Kilka dni później zdecydowała się zawiadomić policję. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego szybko ustalili, że związek z tym może mieć 24-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego.

Jak się okazało, mężczyznę poszukiwał sąd do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo narkotykowe.

Wczoraj rano 24-latek był już w rękach policji. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Tłumaczył, że figurkę uszkodził „niechcący”. Przedstawiono mu zarzut publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej. Grozi za to kara do dwóch lat więzienia.
Zgodnie z wcześniejszą dyspozycją sądu, młody mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.