Mieszkańcy uratowali młodego orła

Natknęła się na zwłoki mężczyzny na leśnej drodze

Obywatelska postawa mieszkańców i skuteczna interwencja kolbuszowskich policjantów pozwoliły uratować życie młodego orła. Najprawdopodobniej potrącił go samochód. Gdyby nie pomoc ludzi, młody drapieżnik mógłby nie przeżyć nocy.

– O tym, że po jezdni w Wilczej Woli spaceruje ranny orzeł, dyżurny naszej jednostki dowiedział się kilka dni temu – relacjonuje Jolanta Skubisz Tęcza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. – Funkcjonariusze niedaleko kościoła zauważyli kilku mieszkańców Wilczej Woli, którzy wskazali chodzącego po przydrożnej łące ptaka.
Jak się okazało, jest to bardzo rzadki, chroniony gatunek ptaków, orzeł przedni, który zamieszkuje lasy w Wilczej Woli. Policjantom udało się schwytać drapieżnika.

– Ptak nie miał obrażeń zewnętrznych – zaznacza policjantka. – Wezwano lekarza weterynarii. Ten poinformował, że orzeł jest bardzo słaby i prawdopodobnie dlatego nie może latać. Dodał, że gdyby nie zgłoszenie mieszkańców i interwencja policji, ten rzadki gatunek mógłby nie przeżyć. Orzeł trafił do specjalistycznej lecznicy w Przemyślu, gdzie dochodzi do zdrowia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.