Uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Zatrzymała go w Nowej Wsi

Pijany kierowca

Młoda kobieta uniemożliwiła jazdę pijanemu kierowcy skody. Jechała za nim z Kolbuszowej do Nowej Wsi. Tam go zatrzymała i wezwała policję.

Do zdarzenia doszło we wtorek (11.04), około godziny 16. Jadąc autem z Kolbuszowej w kierunku Niwisk, 26-letnia kobieta zauważyła stojącą na jezdni skodę.
Kiedy podjechała bliżej, kierowca gwałtownie przyspieszył i pojechał „zygzakiem” w kierunku Nowej Wsi. Wjeżdżał na przeciwny pas jezdni powodując zagrożenie dla innych podróżujących tą trasą.

Podejrzewając, że kierowca skody jest nietrzeźwy, kobieta pojechała za nim. Kiedy auto zjechało na parking w Nowej Wsi, skręciła za nim i powiadomiła policję, uniemożliwiając mu odjechanie z miejsca.

Mundurowi wylegitymowali 54-letniego mieszkańca gminy Niwiska, który kierował samochodem.

Miał on 2,64 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, 54-latek ma również cofnięte uprawnienia do kierowania. Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyznę zwolniono do domu. Nie uniknie on jednak odpowiedzialności. Wkrótce stanie przed sądem.
Policjanci wylegitymowali również 26-latkę, która zareagowała na niewłaściwe zachowanie kierowcy. Jak się okazało jest ona żołnierzem 34. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Rzeszowie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.