Ukradł rower w Warszawie, przyjechał nim do… Cmolasu, gdzie dokonał rozboju za pomocą… śrubokręta [ZDJĘCIA]
Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 23-letni obywatel Danii, który przyjechał do Cmolasu skradzionym w… Warszawie rowerem. Tam grożąc śrubokrętem jednemu z mieszkańców, ukradł motorower i uciekł nim w kierunku Sokołowa Młp. Dalszą podróż udaremnili mu kolbuszowscy policjanci, którzy schwytali go na jednej z ulic w Raniżowie.

Informację o kradzieży motoroweru w Cmolasie, mundurowi otrzymali w piątkowe (07.06), popołudnie. Ze zgłoszenia pokrzywdzonego 54-latka wynikało, że nieznany mu mężczyzna przyjechał rowerem na jego posesję, tam grożąc mu śrubokrętem wsiadł na jego motorower i odjechał. Z przekazanych informacji wynikało również, że sprawca rozboju prawdopodobnie był obcokrajowcem.
Dopadli go w Raniżowie

Funkcjonariusze  rozpoczęli poszukiwania. Niespełna godzinę po zgłoszeniu, uciekającego ulicą Armii Krajowej w Raniżowie motorowerzystę, zauważyli policjanci z referatu ruchu drogowego. Mężczyzna nie reagował na wydawane przez mundurowych polecenia do zatrzymania. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali i obezwładnili uciekającego. Na miejsce przyjechali policjanci z wydziału kryminalnego. 23-letni obywatel Danii został zatrzymany, a skradziony motorower – zabezpieczony.

Moment schwytania sprawcy w Raniżowie. Zdjęcie od naszego czytelnika, Kacpra.
Fot.: KPP Kolbuszowa

Podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że rower na którym przyjechał mężczyzna i który porzucił w Cmolasie, także został skradziony początkiem czerwca, z jednej z warszawskich wypożyczalni. 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wykonaniu niezbędnych czynności prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju, kradzieży z włamaniem oraz nie zastosowania się do policyjnych sygnałów.
Na wniosek prokuratora, decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy tymczasowego aresztu. W sprawie trwają dalsze czynności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.