Uchwały „śmieciowe” uchylone. Michał Karkut: – Czy radni to banda nieuków?

Służby Ewy Leniart, wojewody podkarpackiej, zakwestionowały trzy uchwały Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Wszystkie anulowane dokumenty dotyczą gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy. W wielkim skrócie chodzi o: kody kreskowe na workach na śmiecie segregowane, kompostowniki i cenę odbioru odpadów niesegregowanych.
We wtorek (28.01) Rada Miejska będzie próbowała to jakoś odkręcić. Tylko czy to się uda? Swój dzisiejszy (26.01) wpis na Facebooku tej sprawie poświęcił radny Michał Karkut. Oto treść tego postu:

Nie ma to jak niedziela spędzona nad papierami. Niestety są to papierzyska pochodzące od wojewody podkarpackiego i dotyczą stwierdzeń nieważności uchwał Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Przeczytawszy te rozstrzygnięcia można dojść do wniosku, że kolbuszowscy radni to banda nieuków. Niestety tak to wygląda.

Nie będę tu tłumaczył, że uchwały przygotowują stosowne referaty i opiniuje radca prawny, bo to tylko rozszerza zakres osób które się przy w tym temacie wyłożyły… Nie ma co tu też pokazywać kto za uchwałami głosował ZA a kto PRZECIW, chociaż to może być akurat bardzo wymowne….
Zresztą przypomina mi się w tym miejscu wypowiedź przewodniczącego Rady Miejskiej, Krzysztofa Wilka, który chcąc mi dopiec wytknął, gdy o coś pytałem, moją niewiedzę i stwierdził, że gdybym chodził na spotkania jakie organizował to bym wszystko wiedział. No on chodził i takie głupoty przegłosował, że całe szczęście że nie zmarnowałem czasu aby być na tych spotkaniach. Ale w czym rzecz?

Otóż w tym, że na wtorkowej sesji mamy poprawić wzór deklaracji, który został źle opracowany. Tylko po co go poprawiać jeśli za chwilę będą obowiązywać inne stawki niże te jakie przyjęte były 30 grudnia? Jeśli przeanalizuje się rozstrzygnięcia nadzoru prawnego to okazuje się, że to na czym chcieliśmy w Kolbuszowej oszczędzić jest niedozwolone a co za tym idzie koszty muszą wzrosnąć.

Skoro np mieszkańcy nadal będą mogli wystawiać odpady biodegradowalne (również trawę itp. a mieli je odwozić do PSZOKu) to oczywistym jest, że za darmo tego nie da się pozbierać. Podobnie jak opony, które PSZOK będzie musiał odebrać i to nawet większe niż te o średnicy 1m.

Ciężko powiedzieć, co z tym dziadostwem zrobić. Naprawdę ciężko, bo rozwiązania w różnych miejscach Polski są różne i wcale nie można powiedzieć, że są lepsze. Są tylko droższe lub tańsze. Tylko że cena w tym wypadku to składowa kilku czynników i nie można porównywać jej między np. Cmolasem a Stalową Wolą.
Praca radnego to zajęcie jak się okazuje trudne, zresztą nie od dziś to wiem. Przepraszam w tym miejscu mieszkańców w imieniu całej Rady Miejskiej za ten bajzel śmieciowy. Przepraszam mimo iż jestem w opozycji i mimo że nie było mnie z przyczyn zawodowych na głosowaniu w sprawach tych uchwał. Przewodniczący będzie zbyt dumny aby mu to przeszło przez gardło i ponieważ nie zdaje sobie sprawy chyba z tego, że mieszkańcy szczególnie kwestie związane z finansami obserwują.

Do sprawy jeszcze wrócę, podobnie jak zrobią zapewne kolbuszowski media.
Czytaj również

W 2020 roku dostaniemy solidnie po kieszeni. Oto stawki za wywóz śmieci

11 Komentarzy

  • Przecież to jedyny sprawiedliwy w radzie.
   Gdyby nie on, to miasto już dawno by upadło.
   Jeśli kiedyś odejdzie z polityki to kto będzie naszym kolbuszowskim Ryskiem Petru ?
   I pewny siebie i nieomylny , no i wielce ambitny , a dopie..lic potrafi konkurencji jak nikt inny.
   A beleczki we własnym oku nie zauważa.
   Same zalety w polityce….

 1. Ty Michale też nie wiedziałeś, bo przecież na sesji nie krzyczalas że coś jest niezgodne z prawem. Będę teraz bacznie obserwował czy w końcu powiesz na sesji że jakaś uchwała jest niezgodna z prawem i faktycznie zostanie uwalona, zanim po fakcie będziesz mówił że reszta radnych to nieuki, wychodzi że Ty razem z nimi.

 2. Dziś prawo to nie to, co jest zapisane w przepisach, a co się PiSowi (w tym wojewodzie z PiSowskiego nadania) podoba. Tyle, że mamy dziś walkę PiSu z PiSem i to jest w tym najciekawsze…

 3. Radni to banda nieuków, czego jesteś najlepszym przykładem.
  Najgorzej jak poziom wykształcenia przewyższa poziom inteligencji, a tym bardziej ambicja.

 4. Co za argument że nie głosował za. A za czym Ty czlowieczku glosujesz przecież wszyscy widzą że za tym co ci twój pryncypał każe. Czyli przeciw wszystkiemu bo wy albo przeciw albo się wstrzymujecie z wiadomego powodu.To samo będzie przy następnych wyborach przy twoim nazwisku bo Fryca i Ciebie już nikt nie traktuje poważnie.Kolejny raz źle się ustawiłeś ale masz plus jeden,bo raz napisałeś o sobie prawde że jesteś nieukiem.Co działania twoje i dziadka F potwierdzają. Panek i jego drużyna rules bo takich ludzi nam trzeba.

 5. To nie jest pierwszy i na pewno nie ostatni raz jak nasi urzędnicy i radni piszą złe uchwały. Jak było z parkometrami? Też musieli poprawiać ponieważ wojewoda im tego nie przyjęła. Ja proponuje każdemu pracownikowi Urzędu obciąć pensie o połowę do czasu aż zaczną wywiązywać się ze swoich obowiązków i nie robić takich baboli.

 6. BRAWO MICHAŚ!!! JEDYNY POUKŁADANY, WYKSZTAŁCONY, OSTATNI SPRAWIEDLIWY i UCZCIWY CZŁOWIEK W TEJ DZIURZE, KTÓRY POWINIEN PRZEPĘDZIĆ ZA ROGATKI MIASTA TĘ BANDĘ TUMANÓW NIEUKÓW.

 7. Pani Wojewoda następna świetna decyzja, lokalny PIS zachowuje sie jak stary PZPR a nie PIS, tylko góra może ich zaprowadzić do porządku a Pan Karkut, wielki szacun, wskazał wsprost poziom inteligencji i wykształcenia 90% kolbuszowskich polityków.

 8. Ile trzeba mieć odwagi by powiedzieć wprost „banda nieuków” o naszym samorządzie – szacunek dla P. Michała. A ostatnie wydarzenia na sesji tylko to potwierdzają, zatem szczera prawda. Szkoda tylko, że z tej lekcji nie wyciągnęli żadnych wzniosów, oj jacy ludzie podejmują za nas decyzje, a my musimy za to zapłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.