Tragiczny stan bazy piłkarskiej wizytówki powiatu. „W B-klasie mają lepiej”
Po spektakularnym upadku Kolbuszowianki, dziś Sokół Kolbuszowa Dolna jest dziś wizytówką nie tyle gminy, co powiatu. Seniorzy tego klubu walczą o awans do IV ligi, a seniorki – toczą boje w I lidze. Problem w tym, że baza Sokoła nie powala na kolana, delikatnie pisząc. Po pierwsze, boisko nie ma oświetlenia. Piłkarze muszą więc wieczorami trenować po ciemku, albo płacić za wynajem sali gimnastycznej. Nawet kluby B-klasowe w innych gminach mają lepsze warunki…
Sokół nie ma też szatni dla piłkarzy przy stadionie, ani ubikacji dla kibiców, nie mówiąc już o niedokończonych trybunach. Tragikomicznie wygląda przejście piłkarzy w przerwie meczu z szatni na murawę przez… ulicę. Auta ostro hamują, a kierowcy wykrzykują w stronę zawodników. Bareja w czystej postaci. Po ewentualnym awansie do 4 ligi dojdzie jeszcze problem braku sektora dla kibiców gości.
Co na to zarządca obiektów Sokoła? – Mamy już gotową dokumentacja na budowę oświetlenia i ogrodzenie boiska stadionu w Kolbuszowej Dolnej. Jest też pozwolenie na budowę. Do końca marca jest nabór wniosków na takie inwestycje w Ministerstwie Sportu. Przygotowujemy się do tego przedsięwzięcia – zapowiedział na ostatniej sesji Radu Miejskiej burmistrz Jan Zuba.

2 Komentarze

  1. Czemu Bareja ? Ot wiejski klub. Ostatnio mogliśmy mogliśmy korso poczytać jak w sokole chcą zrobić awans seniorzy i juniorzy których wcielony w sokół z kksu po to aby można było połączyć oba kluby. Skoro z fuzji nici więc nie wypadałoby juniorów zwrócić Kksowi? A jeśli to jest Bareja to czemu? Czemu nie ma blisko szatni czy oświetlenie czy większych trybun? Myślę że sponsorów klubu którzy pompuja duuze pieniążki w wypłaty dla zawodników stać i na to. Zresztą to wiadome. A czemu kks upadl? Bo był kiepsko zarządzany A też duże kasę pompowana w przyjezdnych zawodników. Aktualny prezes to … no nie za dobrze. A sokół dał pracę zawodnikom kksu w zakładach pracy swoich sponsorów/zarządców klubu, siła rzeczy w kod było już tak fatalnie że chcąc nie chcąc musieli odejść. Teraz co z kksem? Nic. Lepiej niech się nie łączy sokołem i zachowa swoją „tozsamosc”- choć tyle. Dopóki nie przyjdzie nowy prezes nie „taki” oraz sponsorzy i zgrozo . Tak czy siak teraz będzie ciężko kksowi odbudować się na poziom choć 5 ligi. A tak się R ozpisywano kilka lat temu ze kolbie należy się 3 liga. Była trzecia liga !!!!!!! Wracam do stadionu, a na stadionie kksu to co sie niby stalo? Oprocz tego ze wycieto dęby? Nic z infrastruktura kksunie stało się w przeciągu ostatnich 20lat !!!!!!!!!!! Więc Bareja to jest tam!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.