To zdjęcie zrobi karierę w sieci. Kandydaci na burmistrza razem skrobią „zimioki”
Jak wiadomo za niespełna miesiąc (21.10) Jan Zuba i Michał Karkut będą walczyć o fotel burmistrza. Póki co obaj postanowili razem oskrobać… „lasowiackie zimioki”. Stało się tak podczas niedzielnej (23.09) imprezy w Kolbuszowej Górnej o tej samej nazwie. Pomagał im w tym starosta Józef Kardyś, prywatnie chrzestny ojciec M. Karkuta. Zdjęcie przedstawiające tę „wiekopomną chwilę” już robi karierę w sieci, a my wcale nie zdziwilibyśmy się, gdyby stało się zaczynem wielu zabawnych memów.

Fot. UM Kolbuszowa
Mimo niesprzyjającej aury na „Lasowiackich Zimiokach” nie zabrakło lokalnej elity na czele z posłem Zbigniewem Chmielowcem. Przybyli też radni lub kandydaci na nich. Można było wręcz odnieść wrażenie, że lokalnych polityków jest więcej niż zwykłych mieszkańców.
A na scenie „spasy i przyśpiwki z Górny” zaprezentował zespół ludowy Górniacy. Do tańca przygrywała kapela Łola. Wystąpiły również: Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej,  Grupa Folklorystyczna „Ziemia Podkarpacka” oraz Lasowiackie Hulaki. Gości częstowano ziemniaczanymi potrawami z ogniska i kotła. „Zimiocaną” imprezę zakończyła zabawa taneczna.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.