Teddy Eddie w przedszkolu „Happy Kids”

Miś Teddy Eddie zachwycił dziś dzieci [ZDJĘCIA]

Stałym gościem w „Happy Kids” w Kolbuszowej jest Teddy Eddie. To znana na całym świecie metodę nauki dzieci języka angielskiego poprzez zabawę. Jest to możliwe dzięki współpracy przedszkola ze szkołą ACCENT.

Przedszkole Językowe „Happy Kids” mieści się przy ulicy Bora Komorowskiego 14 w Kolbuszowej i jest jedyną tego typu placówką w powiecie. Dzieci mają tam do dyspozycji: trzy sale, szatnie i łazienki.

Maluchy bawiąc się przyswajają sobie tam język angielski, ale nie tylko. Od niedawna poznają także tajniki języków hiszpańskiego i francuskiego.
Tu również nauka odbywa się za pomocą gier i zabaw. Podczas takich zajęć dzieci z dużych zaciekawieniem przysłuchują się nowym słowom i piosenkom.

Warto wiedzieć, że w częstym gościem w „Happy Kids” jest sympatyczny miś Teddy Eddie. Symbolizuje on licencjonowaną metodę nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2-7 lat, której głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą.

Okazuje się bowiem, że kilkulatki są jak małe gąbeczki: nasiąkają językiem obcym, bardzo szybko zaczynają powtarzać słowa, zwroty i pełne zdania.

Zajęcia w Przedszkolu „Happy Kids” odbywają się codziennie. Maluchy, podzielone są na dwie grupy (młodszą i starszą), poznają angielski, podobnie jak język ojczysty, dzięki zaaranżowanym sytuacjom.

Umiejętności te nabywają poprzez gry i zabawy: ruchowe, plastyczne i muzyczne, ćwiczące spostrzegawczość, zdolności manualne i umiejętność kojarzenia. Nie ma tu, ani przegranych, ani wygranych. Jest za to dużo ruchu, radości i śmiechu, wierszyków, piosenek i wyliczanek.

Dzięki temu dzieci rozwijają umiejętność mówienia i rozumienia ze słuchu w języku angielskim. Odbywa się to poprzez właściwy dobór ćwiczeń  i materiałów.
Działanie to rozwija u przedszkolaków pewność siebie w sytuacjach językowych i motywuje do samodzielnego porozumiewania się po angielsku. Przy okazji maluchy poznają piosenki i wierszyki w języku angielskim, a także liczne gry i zabawy.

O metodzie Teddy Eddie w „Dzień Dobry TVN”

Lektorzy zajmujący się tą metodą uczestniczą w serii szkoleń dotyczących metodyki nauczania języka obcego, specyfiki pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz pracy z metodą.

Lekcje są regularnie omawiane z opiekunem, który został przeszkolonym przez licencjodawcę.

Bardzo ważnym aspektem tej metody jest kontakt lektora z rodzicami. Mogą oni liczyć na:

  • lekcje otwarte;
  • maile z informacjami na temat przerabianego materiału oraz propozycjami powtórek z dzieckiem w domu (opcjonalnie informacje na e-dzienniku);
  • regularne, ustne informacje dla rodziców na temat postępów grupy, czy indywidualnych dzieci, udzielane po zajęciach;
  • pisemne raz w semestrze raporty o postępach dziecka.

Wielkie święto w "Happy Kids" [WIDEO, FOTO]

Przedszkole zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 2,5. do 6. lat. Cały czas trwa rekrutacja. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc na nr tel.: 665-548-280.
Więcej informacji znajdziesz na:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.