Tak jak starosta Kardyś osiągnęła wiek emerytalny, ale świadczeń nie pobiera
Cała Polska żyje sprawą starosty Józefa Kardysia, który w kontrowersyjny sposób nabył świadczenia emerytalne. Stało się tak dzięki Radzie Powiatu, która odwołała go ze stanowiska, a dwa dni później powołała. W powiecie jest jednak włodarz, który – podobnie jak starosta – osiągnął wiek emerytalny, ale świadczeń z tego tytułu nie pobiera. To wójt gminy Niwiska, Elżbieta Wróbel.

W rozmowie z Super Nowościami unika ona jednak komentowania sprawy starosty Kardysia. Chce mówić tylko o swoim przypadku. – Mam złożony wniosek o naliczenie mi emerytury, bo wahałam się, czy znowu startować na urząd wójta, czy może dać sobie już spokój i zrobić miejsce młodym – mówi pai wójt. – Zdecydowałam się jednak na to pierwsze, bo czuję jeszcze w sobie siłę.
– Nie ma możliwości pobierania świadczeń emerytalnych wraz z wynagrodzeniem, bo, według prawa, dzień ślubowania nowego wójta jest ostatnim dniem pracy starego, czyli w tym przypadku tej samej osoby – zaznacza Elżbieta Wróbel. – Dlatego na emeryturę muszę jeszcze poczekać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.