Szokujące propozycje podwyżek diet radnych

Uchwalą budżet Kolbuszowej na 2021 rok

W programie posiedzenia Komisji Finansowej i Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej znalazł się punkt dotyczący podwyżek diet radnych.

Propozycje są szokujące. W projekcie uchwały dotyczącym podwyżek diet radnych czytamy:
„Przewodniczący Rady Miejskiej w Kolbuszowej w związku organizowaniem pracy Rady,  prowadzeniem sesji, udziałem w pracach organów gminy, pełnieniem dyżurów otrzymuje miesięczną dietę w wysokości 94 procent wartości diety ustalonej przez Radę Ministrów w gminach od 15 tys. do 100 tys. mieszkańców”.

Wiceprzewodniczący ma otrzymać 73 proc., a szeregowy radny – 63 proc. Wartości diety ustalonej przez Radę Ministrów w gminach liczących 15-100 tysięcy mieszkańców wynosi 3 220,96 zł.

Z tego wynika, że uposażenia kolbuszowskich radnych mają wzrosnąć ponad dwukrotnie.

Najwięcej, bo 3 027 zł netto ma zarabiać Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej.

Zgoda radnych na rozbudowę zakładu w Kupnie
Krzysztof Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej w Kolbuszowej.

Jego dwa zastępcy w prezydium, Krzysztof Wójcicki i Krzysztof Kluza mają dostawać miesięcznie po 2 351 zł, pozostali radni zaś po 2029 zł. Podwyżki mają wejść w życie od 1 stycznia 2022 roku.

Projekt uchwały w tej sprawie ma opiniować Komisja Finansowa Rady Miejskiej. Jej posiedzenie odbędzie się we wtorek (16.11), o godzinie 12 w budynku Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej.
W programie posiedzenia znalazł się także punkt dotyczący zaopiniowania projektu uchwały w sprawie podwyżki burmistrza Jana Zuby. Jak wysokiej, tego na stronie Urzędu Miejskiego nie podano.


Szokujące propozycje podwyżek diet radnych


2 Komentarze

  1. O jej a skąd na to kasa? Przecież dopiero najdroższe śmieci trzeba było podwyższyć bo brakuje. Może zacznijmy radnym te śmieci wywozić pod domy w nagrodę. Co takiego ci radni bezradni uczynili pozytecznego w ostatnim czasie???

  2. Prezydentowi podnieśli, premierowi, ministrom, posłom, to co- radni mają być gorsi? Przecież z naszego biorą, więc ich stać…
    B.P.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.