Szokująca różnica w sposobie odśnieżania tej samej drogi powiatowej [ZDJĘCIA]

Szokująca różnica w sposobie odśnieżania tej samej drogi powiatowej [ZDJĘCIA]

Ta sama droga powiatowa Kolbuszowa – Niwiska – Tuszyma i dwa inne sposoby odśnieżania. Można odnieść wrażenie, że to inna strefa klimatyczna. Tymczasem oba odcinki dzieli zaledwie 100 metrów. Okazuje się, że za zimowe utrzymanie jednej drogi odpowiada powiat mielecki, a drugiej – kolbuszowski.  

Tymczasem panująca aura powoduje, że warunki na drogach są naprawdę trudne. Kiedy poziom odśnieżania jest niezadowalający, należy samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Kolbuszowscy policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Ostrzegają, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, może być przyczyną tragedii.

Padający śnieg ogranicza widoczność, a błoto pośniegowe wydłuża drogę hamowania.

W związku z opadami śniegu jezdnie mogą być śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża. W takich warunkach kierujący może wpaść w poślizg.

Wyprzedzanie, wymijanie i wiele innych manewrów, może być bardzo niebezpieczne. Pojazdy mają obowiązek jeździć z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości.

Uważać trzeba w pobliżu lasów i zbiorników wodnych – jezdnia może tam być szczególnie śliska. Kierowcy powinni także zachować ostrożność w pobliżu pasów.

Inna sprawa, że każdy pieszy i rowerzysta powinien zadbać o swoją widoczność na ulicy.

Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżających aut.

Szokująca różnica w sposobie odśnieżania tej samej drogi powiatowej - zdjęcie nr 1.
Fragment drogi zarządzanej i odśnieżanej przez powiat mielecki.
Szokująca różnica w sposobie odśnieżania tej samej drogi powiatowej - zdjęcie nr 2.
Powiat kolbuszowski.

3 Komentarze

  1. To nie tylko tam, Łączki Brzeskie z granicą z Radomyślem Wielkim to samo. Przez las z Przecławia do Radomyśla to jest jakaś maskara. Można uszkodzić samochód. Zgk nie ma sprzętu do tego typu robót. Totalna porażka poraz kolejny

  2. Nie jestem w cale zdziwiony takim stanem dróg , przecież ludzie sami wybraliście włodarzy powiatu i miasta Kolbuszowa , Czego się spodziewacie ??????? Pójdziecie na wybory na wiosnę i dalej na nich zagłosujecie i tez wcale się nie zdziwię jak tak zrobicie bo już po wyborach parlamentarnych i jak w większości głosowali ludzie w powiecie kolbuszowskim , zresztą na całym podkarpaciu. Macie to co chcieliście mieć !!!

  3. Tak to jest, gdy głosuje się na włodarzy, którzy wolą nabijać swoje kabzy i ewentualnie opłacać wlasną reklamę z ambony (na samego Tadeusza R. pozzło blisko 400 000 000), niż na samorządowców, którym zależy na bezpieczeństwie społeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.