„Szczerze? To skurw***stwo

We wtorek (13.12) na przejściu dla pieszych w Cmolasie ciężarówka potrąciła 18-letnią dziewczynę. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Kierowca pojazdu był trzeźwy, mimo tego policjanci zabrali mu prawo jazdy. – Szczerze? To skurw***stwo względem kierowcy ciężarówki – skomentował to Waldemar Żak, kierowca tira i były felietonista portalu Kolbuszowa24.net – Zabrane z miejsca „prawko”, a co za tym idzie prawo do wykonywania zawodu, dzięki któremu zapewne ten człowiek utrzymuje rodzinę – zaznaczył Żak i kontynuował:

– Wychodzi na to, że nie wiadomo jak dokładnie doszło do zdarzenia. Nie wiadomo czy znów roztargniony pieszy nie wtargnął pod koła ciężarówki. Niezależnie od okoliczności na wstępie niszczy się życie kierowcy – profilaktycznie! Gość nie był pijany, ani pod wpływem narkotyków.
– Większość ludzi bezmyślnie pojmuje prawo jazdy jako coś dzięki czemu dupa nie zmarznie w drodze do pracy, sklepu czy kościoła. Tymczasem dla wielu ludzi związanych z transportem to jest być albo nie być. Prawko zabrane = brak pracy = brak pieniędzy = wypowiedziana umowa na kredyt na dom = ogromne długi = często zapaść człowieka. Ja się pytam ZA CO?
 – Oczywiście bieg zdarzeń jest przykładowy, ale jednak często spotykany. Jeśli kierowca był trzeźwy i nie był pod wpływem narkotyków, prawo jazdy powinno zostać zabrane dopiero w momencie prawomocnego wyroku, udowodnienia winy. W innym przypadku, to się nazywa lincz, bez prokuratora, bez zarzutów, bez sądu – dodał Waldemar Żak.

6 Komentarzy

  1. Niestety nikt nie liczy się z Kierowca i z tym co się wiąże z zebraniem prawa jazdy kierowcy zawodowemu. Niestety większość wypadków, które mają miejsce na przejściach dla pieszych są z winy pieszych. To ze pierwszeństwo ma pieszy nie zwalnia go z myslenia. Samochód ciężarowy który waży 40 ton jadąc nawet 50 km/h nie jest w stanie zahamować jak wchodzi mu nagle kilkadziesiąt metrów przed maske na przejściu człowiek. Ludzie myślimy wchodząc na przejścia dla pieszych. Nam jest łatwiej zatrzymać się niż jakiemukolwiek samochodowi.

  2. To właśnie jest pisowska sprawiedliwość w firmach wprowadzili to samo wystarczy cień podejrzenia aby zablokować konta firmy a potem szuka się dowodów w wyniku czego w ciągu miesiąca ,dwóch działalność upada .Tak niszy się ludzi.

  3. „na przejściu dla pieszych w Cmolasie ciężarówka potrąciła 18-letnią dziewczynę” – ciężarówka sama potrąciła, samosiezobiło, czasem samosieginie na pasach.
    Na pasach, ludzie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.