ŚWIERCZÓW. Druhom nie brakuje zapału ani chęci, brakuje wyposażenia

Strażacy ryzykują swoje życie ratując drugiego człowieka. Szacunkiem cieszą się także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerczowie. Im również nie brakuje chęci i zapału, by służyć lokalnej społeczności. Brakuje im jednego: pełnego wyposażenia.

W tej sprawie napisał do nas Jakub Sokalski z OSP Świerczów. Oto treść jego listu:
„Stworzyliśmy wspaniałą drużynę, którą tworzą oddani druhowie gotowi służyć pomocą. Druhowie pełni zapału i chęci niesienia pomocy starają się co roku pozyskać nowy sprzęt z różnych źródeł który służy do ratowania zdrowia i życia ludzkiego i wszelkiego mienia. Dlatego też jako członek tej jednostki postanowiłem wraz z całą naszą strażacką rodziną ze Świerczowa założyć tę zrzutkę.

Dzięki temu będziemy mieli więcej możliwości rozwoju naszej OSP. Dziękuję wszystkim tym, który nas do tej pory wsparli, jednocześnie wraz z druhami liczę na dobre serduszka i że grupa wspierających nas  się powiększy. Za wszelką pomoc dziękujemy. Brakuje nam paru rzeczy:

  • ubrań typu NOMEX
  • butów
  • hełmów
  • latarek
  • rękawic
  • zestawu PSP R1.

Można by tak wymieniać. Skromna pomoc z Waszej strony dla nas ma ogromne znaczenie. Nasi druhowie są młodzi i chętni nieść pomoc bliźniemu o każdej porze dnia i nocy”.
Pomóc druhom można TUTAJ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.