Starosta Józef Kardyś „na dywanika” u szefa podkarpackich struktur PiS
Władysław Ortyl (na zdjęciu), szef podkarpackich struktury Prawa i Sprawiedliwości podjął dziś decyzję o zwołaniu w trybie pilnym posiedzenia zarządu okręgu tej partii w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości wokół sprawy odwołania oraz ponownego wyboru na funkcję starosty powiatu kolbuszowskiego, Józefa Kardysia. Posiedzenie to odbędzie się już w najbliższy czwartek (22.11).

– Naszym priorytetem, jako Prawa i Sprawiedliwości jest zachowanie pełnej transparentności, dlatego chcemy wyjaśnienia wszelkich wątpliwości wokół sprawy odwołania oraz ponownego wyboru na funkcję starosty pana Józefa Kardysia. W tym celu podjąłem decyzję o zwołaniu na jutro zarządu okręgu na którym będziemy do dążyć do wyjaśnienia sprawy – podkreśla Władysław Ortyl.
Sprawa dotyczy afery związanej z kontrowersyjnym nabyciem przez starostę Kardysia świadczeń emerytalnych, w tym wysokiej odprawy (62 400 zł brutto). Aby tak się stało, włodarz – za pomocą radnych – „zrobił sobie dwudniową przerwę” w urzędowaniu. Na stanowisku zastąpił go Ryszard Sukiennik. Problem w tym, że nikt go w tym czasie w gabinecie starosty nie widział.
Cały materiał w tej sprawie trafił do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Obu panom zarzucane jest stworzenie fikcji prawnej mającej na celu wyprowadzenie pieniędzy z budżetu państwa.

1 Komentarz

  1. Nie może być obiektywny i bezstronny sędzia we własnej sprawie – dlatego nie odbierajcie nam prawa wezwania Radnych i Zarządu powiatu do złożenia mandatów. Słowami marszałka Piłsudskiego „Wam kury szczać prowadzić a nie politykę robić”- jakże to aktualne na gruncie naszego powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.