Spotkanie z Jackiem Komudą
W piątek (10.05) o godzinie 17 w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej, który mieści się w budynku dawnej synagogi przy ul. Piekarskiej, odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Komudą, znanym twórcą thrillerów historycznych i scenariuszy gier komputerowych. Wstęp jest wolny.  

Nasz gość opowie o szlachcicach, sarmatach i „diable łańcuckim” – mówi Halina Krzych z kolbuszowskiej biblioteki. – Jacek Komuda ma na swoim koncie ponad 20 książek. Są to opowieści historyczne i marynistyczne pisane na pograniczu z Fantazy, jak np. jego najnowsza powieść „Jaksa”.

Współtwórca „Wiedźmina”

– Pan Jacek specjalizuje się w dziejach tzw. Rzeczpospolitej Szlacheckiej. Jest również autorem zbiorów esejów na temat kultury sarmackiej i postaci tamtejszych czasów. Bohaterem wielu jego opowiadań jest Jacek Dydyński, szlachcic i awanturnik – to jemu poświęcony jest cykl powieściowy „Orły na Kremlu”, którego akcja dzieje się podczas wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę – wyjaśnia Halina Krzych.
Jacek Komuda często jest nagradzany za swoją twórczość pisarską. M.in. otrzymał nagrodę im. Leonida Teligi za marynistyczną powieść „Galeony wojny”, a jego „diabeł łańcucki”, postać znana mieszkańcom Podkarpacia, był z kolei nominowany do nagrody literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Znany jest również młodzieży, bo jest współautorem gry fabularnej „Dzikie pola” oraz scenariuszy do gier komputerowych, w tym m.in. do bardzo popularnego w ostatnich latach „Wiedźmina”. Spotkanie z Jackiem Komudą w Kolbuszowej odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.