SP ZOZ i Szpital Powiatowy w Kolbuszowej na potężnym minusie. „Gdyby było normalnie…”

Radni: Czy już trzeba modlić się za szpital? Czy może lepiej zamówić mszę św.?

Zbigniew Strzelczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej, przedstawił wynik finansowy placówki, którą kieruje. Dodajmy, że w skład SP ZOZ wchodzą przychodnie, ośrodki zdrowia i Szpital Powiatowy.   

Informację o kondycji finansowej lecznicy jej dyrektor, Zbigniew Strzelczyk zaprezentował na sesji Rady Powiatu w Kolbuszowej:
SP ZOZ na minusie

– Pierwsze półrocze 2023 roku zakończyło się wynikiem 3 724 896 zł na minusie, przy czym nadwykonań, zawsze płatnych, których w tym roku nie zapłacono jednak w terminie, było 3 794 000 zł. A więc gdyby wszystko było tak jak zawsze, to wynik finansowy SP ZOZ wyniósłby + 69 927 zł – oświadczył Zbigniew Strzelczyk.

Dyrektor przedstawił też wynik finansowy SP ZOZ za pierwsze osiem miesięcy tego roku:

– Tu sytuacja wygląda już nieco lepiej, bo częściowo nadwykonania zostały zapłacone, więc strata zmniejszyła się do 1 522 000 zł. Gdyby było normalnie nasz wynik za 8 miesięcy wyniósłby ponad milion złotych na plusie. Ale jest jak jest – puentował Zbigniew Strzelczyk.

Dyrektor Strzelczyk: - Zatrudniliśmy internistkę
Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ w Kolbuszowej.
Co to są nadwykonania?

Ustawa o zakładach opieki zdrowotnej:

„Nadwykonania to świadczenia usług zdrowotnych wykonane przez świadczeniodawcę w ilości przekraczającej limit określony w kontrakcie zawartym z Narodowym Funduszem Zdrowia w danym roku. Jeśli przekroczony zostanie określony limit, NFZ może odmówić zapłaty świadczeniodawcy za usługi ponadlimitowe (…)”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.