Sobota przy synagodze – najpierw nowele, potem wiersze lokalnych poetów




W sobotę (07.09) na Skwerze Regionalistów obok siedziby Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej (budynek dawnej synagogi) przy ulicy Piekarskiej 17, najpierw czytane będą najpiękniejsze polskie nowele, potem swoje wiersze zaprezentują lokalni poeci. 

Czytanie nowel wybranych przez parę prezydencką odbywać się będzie na Skwerze Regionalistów w godz. 9-13. Wydarzenie to odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Osoby, które zabiorą ze sobą swoje nowele otrzymają pamiątkową pieczęć, dzieci zaś gadżety.




O godz. 17 także na placu obok dawnej synagogi odbędzie się spotkanie z wierszami, podczas którego pięcioro poetów związanych z Kolbuszową czytać będzie własne utwory. Kto wystąpi?

  • Patrycja Gielarowska

Studentka pedagogiki medialnej, autorka tomiku wierszy „Miasto motyli”, współautorka tomiku „Sekcja wiersza”. W tym roku otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie poetyckim wydawnictwa „Papierowy Motyl”. Jej poezja emanuje radością, optymizmem i dużą dojrzałością.

  • Natalia Gul

Ma 16 lat, jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. Mówi, że pisanie jest jej życiem. Ma na swoim koncie mnóstwo wierszy, opowiadań, baśni, mitów i legend. Jest autorką dwóch tomów swojej książki „Arek i wielka przygoda”. Od kilku lat prowadzi swojego bloga „Mania Pisania”.




  • Anita Róg

To duża osobowość. Jej największą pasją jest poezja, ale również maluje, śpiewa, tańczy, gra na instrumentach. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich, ma na swoim koncie cztery tomiki wierszy. Jej pasję i talent doceniono, przyjmując ją w 2018 r. w poczet Związku Literatów Polskich.

  • Beata Kuna

Pochodzi z Bukowca. Na razie pisze dla siebie i swoich przyjaciół. Tworzy głownie krótkie syntetyczne formy poetyckie, które są jednak pełne ekspresji i wrażliwości, zwłaszcza na ludzkie cierpienie.

Autor czterech książek poetyckich. tłumacz poezji ukraińskiej, muzyk zespołów folkowych. Pracuje w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, wcześniej redaktor Korso Kolbuszowskiego.





Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.