Skutki wichury w powiecie

Skutki wichury w powiecie

Wczoraj (23.02) w nocy nad powiatem kolbuszowskim przeszły gwałtowne wichury. Nie obyło się bez interwencji straży pożarnej. Pierwsza z nich miała miejsce około godziny 22:30. Później wezwania do usuwania skutków silnego wiatru wpływały przez całą noc aż do rana.

Były to na szczęście drobne zdarzenia: zerwany arkusz blachy z dachu na budynku gospodarczym, powalone drzewa na drogi gminne i powiatowe, zerwane pojedyncze dachówki, a także zwisający konar nad chodnikiem Były też drzewa pochylone, które stwarzały zagrożenie, że mogą się w każdej chwili powalić – wylicza Paweł Tomczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej.
 Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku wichur, nie było też sytuacjo, że ktoś pozostał bez dachu nad głową. – Odnotowaliśmy w sumie 17 zdarzeń: 11 było wczoraj i 6 dzisiaj – precyzuje Paweł Tomczyk. – Interweniowaliśmy na terenie gmin Kolbuszowa, Dzikowiec i Niwiska, a dokładniej w miejscowościach: Kolbuszowa, Kolbuszowa Dolna, Nowa Wieś, Siedlanka, Kosowy, Poręby Kupieńskie oraz Lipnica.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.