Skansen zaprasza seniorów. Będą wspominki, śpiewy, prezentacje, nie zabraknie też swojskiego jadła
W ten weekend (29-30.09) kolbuszowski skansen zaprasza na wydarzenie organizowane w ramach kampanii „60+Kultura” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w której centrum znajdują się seniorzy. Najwięcej będzie się działo w niedzielę.

Tego dnia w godz. 11-17 odbędą się międzypokoleniowe spotkania w jednej z zagród, przy kuchni oraz na wystawie „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”. Będą rozmowy z seniorami. – Wypytamy ich o to, jak przed laty przyozdabiało się wnętrze izby z okazji świąt i jakie były obrzędy towarzyszące weselu – informuje Grzegorz Wójcicki z Muzeum Kultury Ludowej.
Stanisława Paryz pokaże, jak wykonywało się lasowiackie wycinanki z półpergaminu i kwiaty z bibuły, a Zofia Dąbrowska przypomni weselne pieśni obrzędowe. W międzyczasie panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Krzemienicy koło Łańcuta będą częstować regionalnymi przysmakami.
Będzie można także posłuchać o etnoperformansie weselnym pt. „Tam, gdzie jeszcze pieją koguty”, przedsięwzięciu, które łączyło w sobie przekaz o dawnych ludowych zwyczajach ze sztuką teatralną. O widowisku opowiedzą Aneta Pepaś-Skowron wraz z grupą z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie. W ciągu tych dwóch dni wstęp do skansenu dla seniorów wynosi złotówkę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.