Siedem ofiar śmiertelnych koronawirusa. Ponad 620 potwierdzonych zakażeń

Uwaga! Oszuści wykorzystują epidemię koronawirusa! Oferują "cudowne leki"

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (22.03) o godz. 18 o 64 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Siedem osób, niestety, zmarło. Ostatnią ofiarą tego patogenu jest 43-letni mężczyzna w Radomiu, który od początku był w bardzo ciężkim stanie. 

Ostatnie 64. przypadki zakażenia dotyczą województw: mazowieckiego – 20, łódzkiego – 15, dolnośląskiego – 10, wielkopolskiego – 6, śląskiego – 5, małopolskiego – 4, 2 lubuskiego – 2,  lubelskiego – 1, i warmińsko-mazurskiego – 1. W sumie zakażonych koronawirusem jest 627 Polaków.

Pięć godzin wcześniej resort zdrowia powiadomił o zakażeniu dwóch osób na Podkarpacia. Chodzi o mężczyznę w „sile wieku” z powiatu jasielskiego oraz młodą kobietę z powiatu leżajskiego. Oboje przebywają w ścisłej kwarantannie  W sumie koronawirusa wykryto u 28 mieszkańców regionu.
Pod nadzorem epidemiologicznym jest 6 477 osób, 6 020 poddano kwarantannie domowej, w szpitalach znajduje się 68 mieszkańców Podkarpacia. W powiecie kolbuszowskim, jak dotąd, nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa. I oby tak pozostało.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.