Setki akumulatorów wysypały się na jezdnię. Popłynął kwas [ZDJĘCIA]

Ponad 11 godzin zablokowana była droga krajowa nr 9 w Komorowie w związku z wypadkiem, do którego doszło tam dzisiaj (27.01) około godziny 3.30.

Wtedy to właśnie kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą, 23-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Mężczyzna przewoził ponad 1300 nowych akumulatorów. W wyniku zdarzenia przewożony ładunek wysypał się na jezdnię. Z akumulatorów wydostawał się kwas. Mogło dojść do skażenia chemicznego gleby.

Pracownik Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska pobrał próbki gleby do badań. Na miejscu pracowało 15 zastępów straży pożarnej. Specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego oczyszczała teren. Akumulatory zostały zebrane do pojemników i następnie przewiezione do firmy utylizacyjnej.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy. W wyniku kolizji nie doznał poważnych obrażeń. Nie stwierdzono uchybień w zakresie przepisów dotyczących transportu drogowego oraz warunków przewożenia materiałów niebezpiecznych.
Fot.: KPP Kolbuszowa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.