Ruszyła budowa ulicy Żytniej. Betonowe płyty zastąpi jezdnia asfaltowa

Światełko nadziei na normalność na ulicy Żytniej

Rozpoczęły się prace związane z budową ulic Przemysłowej i Żytniej. Na czas trwania robót na obu traktach będą występowały utrudnienia w ruchu. Inwestycja ma zakończyć się 31 października 2023 roku.

Prace odbywać się będą etapami. Te dotyczące budowy jezdni wykonywać się będzie przy zamknięciu odcinków ulicy Żytniej. Natomiast w przypadku pozostałych robót – zajęty będzie jeden pas ruchu. Wprowadzi się też objazdy sąsiednimi ulicami
Budowa Żytniej dotknie odcinka od ul. Fabrycznej do ul. Rolnika. Jest to ważny trakt, bo prowadzi z terenów kolejowych na obszar strefy ekonomicznej.

Sęk w tym, że nawierzchnia tej „ulicy” składa się z betonowych płyt i służy tylko pieszym i jednośladom. Na szczęście ma to się zmienić i to w tym roku.

Prace obejmują wykonanie nowej jezdni z odwodnieniem i przebudową sieci energetycznej. Powstanie również chodnik, ciąg pieszo-rowerowy i osiem miejsc postojowych. Wykonawca ma również zmodernizować zjazdy na istniejące posesje.

Ten sam zakres prac dotknie sąsiednią ulicę Przemysłową. Dodatkowo powstanie tam oświetlenie i nowe przewody sieci wodociągowej.
Na przebudowę obu ulic Urząd Miejski w Kolbuszowej pozyskał 5,5 mln zł z programu Polski Ład, przy czym całkowita wartość to 6 mln zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.