Rusza akcja „Znicz 2018”
Dziś (31.10) rozpoczęła się policyjna akcja „Znicz 2018”, podczas której, jak co roku, funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż i odwiedzać będą groby swoich najbliższych. Akcja potrwa pięć dni, dokładnie do godz. 22 w niedzielę (04.11).

Głównym zadaniem policjantów będzie przede wszystkim dbałość o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.
W tych dniach najważniejsza będzie cierpliwość i ostrożność za kierownicą. W wielu miejscach może zmienić się organizacja ruchu. W związku z tym mundurowi apelują o to, aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem. Pamiętajmy, że gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet. Jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja i funkcjonariusz kieruje ruchem, wiążące dla nas są jego polecenia.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na: trzeźwość kierowców, właściwe używanie świateł, stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby jadące w pojazdach, przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, omijanie pojazdów, które utknęły w zatorze; używanie telefonów komórkowych wbrew przepisom, a także nieprawidłowe zachowanie się pieszych.
Funkcjonariusze będą sprawdzać również, czy miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych są zajmowane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.