Rusza akcja „Uśmiech od Mikołaja z nieba”

Rusza akcja "Uśmiech od Mikołaja z nieba"

W Kolbuszowej zawiązała się właśnie wyjątkowa inicjatywa. Jej hasło to „Uśmiech od Mikołaja z nieba”. Celem jest świąteczna pomoc dzieciom będącym w wyjątkowo trudnej sytuacji.

Kto stoi za akcją? Na pewno Święty Mikołaj. Są też jego pomocnice. Ich nazwisk na razie nie podajemy, choć pewnie przyjdzie na to czas.
Generalnie chodzi o to, żeby zmobilizować jak największą rzeszę ludzi w celu obdarowania świątecznymi prezentami dzieci z gminy Kolbuszowa, które znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji.

Oto jak akcję tłumaczą jej organizatorzy:

Są wśród nas maluchy, których magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia nie dotyczy. Nie obchodzi. Bo ich najbliższych sercu w tym roku, może w ubiegłym, a może dłużej…nie było i nie będzie. Mama nie ugotuje ulubionego barszczu, tata nie pomoże ubierać choinki.

Są wśród nas również dzieci, które co roku piszą list do Świętego Mikołaja i nigdy nie dostają wymarzonego prezentu. Są również takie, których największym marzeniem jest zdrowie.

Kolbuszowianie potrafią się jednoczyć w dobrych sprawach. Z grupą elfów postanowiliśmy sprawić by na małych, zatroskanych buźkach choć na chwilę zagościł uśmiech. Uśmiech od Mikołaja. Wiemy, że wśród nas są ludzie o dobrych sercach, którzy dołączą się do tej akcji.
Wybraliśmy kilkoro dzieci z naszej gminy, którym wspólnie z grupą znajomych chcemy zorganizować mikołajkowe paczki. Są to dzieci z rodzin o wyjątkowo trudnej sytuacji rodzinnej. Dzieci, które nie mają zbyt wygórowanych oczekiwań i marzeń. Dzieci, które ucieszą się z każdego drobiazgu – lizaka, spinki do włosów, nowej kolorowanki.  Może się okazać, że Twój niewielki gest będzie na miarę czyichś spełnionych marzeń. Wchodzisz w to?

Wskakuj na nasze wydarzenie na Facebooku i zaproś znajomych. Z czasem, będziemy tu wrzucać historie naszych małych śnieżynek, którym chcemy pomóc. Opiszemy ich sytuacje i ich małe/wielkie potrzeby. To co, jesteś z nami?

Rusza akcja "Uśmiech Mikołaja z nieba"

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.