RANIŻÓW. Pędzili ulicą Kolbuszowską z prędkością jak na autostradzie

Zatrzymali pirata drogowego w Ostrowach Tuszowskich

W ciągu kilkunastu minut dwójka kierowców straciła prawo jazdy, dostała też mandaty i punkty karne. Oboje jechali przez Raniżów jakby znajdowali się na autostradzie.

Do zdarzenia doszło w piątek (11.09) około godziny 10 na ulicy Kolbuszowskiej w Raniżowie. Policjanci najpierw zatrzymali skodę, która jechała z prędkością 115 km/h w obszarze zabudowanym, czyli o 65 km/h za szybko. 39-latek, który kierował pojazdem, został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Kilkanaście minut później, w tym samym miejscu funkcjonariusze, także wykorzystując laserowy miernik prędkości, zatrzymali opla. Kierująca nim 23-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego jechała z prędkością 105 km/h. Ona również została ukarana mandatem i punktami karnymi.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali obojgu kierującym prawo jazdy. Przez najbliższe trzy miesiące sprawcy wykroczeń nie będą mogli kierować samochodem. Mundurowi przypominają, że nadmierna prędkość bywa jedną z głównych przyczyn wypadków. Podkreślają, że jadący zbyt szybko kierowcy zagrażają życiu i zdrowiu innych uczestników ruchu drogowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.