Przy szkole w Przedborzu wybudują halę sportową. Miliony z budżetu państwa

Przy szkole w Przedborzu wybudują halę sportową. Miliony z budżetu państwa

Przy Szkole Podstawowej w Przedborzu powstanie hala sportowa. Koszt inwestycji to prawie 2,5 mln zł. Ma to być obiekt o lekkiej konstrukcji z boiskiem oraz łącznikiem i zapleczem socjalno-sanitarnym.

Umowę z wykonawcą budowy hali sportowej przy szkole w Przedborzu podpisano dziś w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej. Przetarg wygrała firma z Jeżowego.
Inwestycja w Przedborzu

Koszt inwestycji to ponad 2,4 mln zł, z czego jednak znaczna część to dotacja z budżetu państwa w ramach „Programu Budowy Przyszkolnych Hal Sportowych na stulecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”.

Przedsięwzięcie obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie hali sportowej o lekkiej konstrukcji z boiskiem o nawierzchni poliuretanowej oraz łącznika i zaplecza.

Jak ma wyglądać?

Obiekt ma umożliwiać całoroczne prowadzenie zajęć wychowania fizycznego i treningu sportowego. Ma być też miejscem rozgrywania amatorskich meczów piłki siatkowej i ćwiczeń treningowych w koszykówkę, piłkę ręczną i nożną.
Hala ma również zapewnić możliwość prowadzenia zajęć z wykorzystaniem strzelnicy laserowej. Zaplecze szatniowo – sanitarne będzie osobne dla dziewcząt i dla chłopców. Będzie ono również dostosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Wykonawca ma 420 dni

Hala ma powstać od strony północnej budynku szkoły, z którym będzie się łączyć jednokondygnacyjnym obiektem. Na zrealizować inwestycję wykonawca ma do 420 dni od momentu podpisania umowy.

Przy szkole w Przedborzu wybudują halę sportową.
Podpisanie umowy na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Przedborzu. Od lewej: burmistrz Jan Zuba i przedstawiciele wykonawcy – firmy z Jeżowego. Zdjęcie: Urząd Miejski w Kolbuszowej. 
Chciał hali, ale w Kolbuszowej

O budowę hal sportowych, ale w Kolbuszowej, apelował swego czasu radny Michał Karkut.

– Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 1, niestety, jest w opłakanym stanie, nie spełnia ona żadnych wymogów. Tymczasem dzieci tam przybywa. Dodatkowo funkcjonuje tam Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Jeśli chcemy ją utrzymać, to musi mieć ona mieć odpowiednie warunki. Inna sprawa, że tam może być problem z lokalizacją takiej hali – zaznaczył radny.

Michał Karkut dodał, że drugi taki obiekt powinien powstać obok stadionu.
Pisaliśmy o tym w artykule: Czy Kolbuszowa kiedykolwiek doczeka się hali sportowej z prawdziwego zdarzenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.