Zamknij Menu
    • Pogoda w Kolbuszowej
    • Kursy walut
    • Redakcja
    • Reklama
    • Zamów jedzenie
    • Ogłoszenia
    • Polityka prywatności
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube Tik - prąd
    • Pogoda w Kolbuszowej
    • Kursy walut
    • Redakcja
    • Reklama
    • Zamów jedzenie
    • Ogłoszenia
    • Polityka prywatności
    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube Tik - prąd
    Kolbuszowa Lokalnie
    • Wiadomości
      • Powiat Kolbuszowski
      • Kolbuszowa
      • Cmolas
      • Dzikowiec
      • Majdan Królewski
      • Niwiska
      • Raniżów
    • Sport
    • Na sygnale
    • Promocja
    • Sklepy „Orzech”
    • Daj znać
    Napisz do nas
    Kolbuszowa Lokalnie
    • Atmosfera - restauracja, przyjęcia, rozrywka.
    • Bank Spółdzielczy w Kolbuszowej
    • Promocje w sklepach „Orzech”
    • AniMisie - Wesoła Ekipa Animatorów
    • Google News portalu Kolbuszowa Lokalnie
    Dzikowiec

    Przedstawiciel handlowy oszukiwał mieszkańców i podrabiał ich podpisy

    Autor: Paweł Galek7 listopada 2017
    areszt-policja




    W ręce policji wpadł 23-letni mężczyzna, który podrobił podpisy mieszkańców powiatu kolbuszowskiego na umowach sprzedaży energii elektrycznej. Wiadomo, że takich oszustw było przynajmniej dwa.




    W pierwszym przypadku mężczyzna „odwiedził” małżeństwo z gminy Niwiska. Przedstawił im się jako przedstawiciel firmy zajmującej się dostawą energii elektrycznej. Początkowo przekonał tym starszego mężczyznę i jego żonę do zmiany operatora, którzy podpisali oni nową stosowną umowę.




    Po chwili jednak zmienili zdanie. Poinformowali o tym mężczyznę, ten oddał im oryginał umowy. Jak się jednak okazało po jakimś czasie do domu mieszkańców gminy Niwiska przyszły rachunki od nowej firmy. Po telefonicznej interwencji otrzymali oni kserokopię umowy z podrobionymi podpisami.




    Drugi przypadek miał miejsce w gminie Dzikowiec. Kobieta poinformowała mundurowych, że odwiedził ją młody mężczyzna oferując zmianę warunków aktualnej umowy na dostawę energii. Poprosił o pokazanie starego rachunku i dowodu osobistego, a następnie wyciągnął umowę, którą polecił podpisać. Mieszkanka zorientowała się jednak, że na umowie są dane innej firmy, dlatego jej nie podpisała. Niestety kilka dni później na jej adres przyszedł rachunek za świadczenie usług z innej firmy.




    Kobieta zwróciła się do dotychczasowego operatora z prośbą o wyjaśnienia, na co otrzymała umowę, zgodnie z którą miała zrezygnować z jego usług na rzecz innej firmy. Mieszkanka gminy Dzikowiec rozpoznała, że na umowie nie widniej jej podpis i natychmiast powiadomiła o tym policję.




    W trakcie wykonywanych czynności policjanci dotarli do mężczyzny, który pracując jako przedstawiciel handlowy, oferował usługi na dostawę energii. Funkcjonariusze zgromadzili w sprawie materiał dowody, który pozwolił na przedstawienie 23-latkowi zarzuty oszustwa i podrobienia podpisów na umowach. Z powodu jego oszustw pokrzywdzeni stracili kilkaset złotych. Mężczyzna przyznał się do przestępstw i zobowiązał wyrównać szkody. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.




    Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Oszuści stosują różnorakie metody posuwając się niejednokrotnie do przestępstw, aby wyłudzić pieniądze. Zachowajmy czujność nie tylko podczas rozmowy z przedstawicielami handlowymi, którzy proponują nam różne usługi, ale również w trakcie rozmów telefonicznych. Pamiętajmy, aby nie podawać danych osobowych swoich ani też swoich bliskich, jak również nie podpisywać pochopnie żadnych dokumentów.

    policja kolbuszowa
    Udostępnij. Facebook Twitter Skopiować link
    • Spółdzielnia Transportu Wiejskiego w Rzeszowie
    • Monika Ślęzak - Biuro Rachunkowe w Kolbuszowej.

    Zobacz także

    Tak w Dzikowcu bawiono się na Jagodowych Specjałach [ZDJĘCIA, WIDEO]

    Jagodowe Specjały 2025 w Dzikowcu z zespołem BOYS i regionalnymi smakami

    Wypadek na drodze krajowej nr 9 w Kolbuszowej Dolnej. Są osoby poszkodowane - zdjęcie główne.

    Wypadek na drodze krajowej nr 9 w Kolbuszowej Dolnej. Są osoby poszkodowane [FOTO, WIDEO]

    Natknęła się na zwłoki mężczyzny na leśnej drodze

    Chwile grozy w Komorowie. Audi dachowało i uderzyło w słup energetyczny

    Skomentuj

    Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

    Dołącz do naszej grupy
    Nasza Kolbuszowa
    Subskrybuj nasz YouTube
    https://youtu.be/e3g81j_bXG0?si=QrXiUi3ycX17CWIc
    Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
    • Pogoda w Kolbuszowej
    • Kursy walut
    • Redakcja
    • Reklama
    • Zamów jedzenie
    • Ogłoszenia
    • Polityka prywatności

    Wpisz powyżej i naciśnij Enter aby wyszukać. Naciśnij Esc aby anulować.