Przed nami wyjątkowe „światełko do nieba”

W noc sylwestrową jak w Stanie Wojennym

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończy „światełko do nieba”. Będzie to jednak wydarzenie, jakiego jeszcze tutaj nie było.

Zamiast pokazu fajerwerków, w górę wystrzeli laserowy strumień światła. Wedle zapowiedzi, takie „światełko do nieba” ma być niezwykle piękne.

Dla odpowiedniego klimatu w niedzielę (30.01), kilka minut przed godziną 20 oświetlenie uliczne na kolbuszowskim Rynku ma być zgaszone.
– Sprzęt, które skieruje nam strumień światła w niebo, pożyczamy z Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej.  Chcemy, aby kilka minut przed godziną 20 zgasło światło na Rynku. W tym momencie „odpalimy” nasze światełko w górę. Będzie to także okazja do podsumowania 30 Finału WOŚP. Powiemy na przykład, ile udało nam się zebrać pieniędzy  – zapowiada Tomasz Chlebek, koordynator WOŚP w Kolbuszowej.

„Światełko do nieba” nie będzie jednak końcem wydarzenie. Od piątku do niedzieli trwać będzie orkiestrowa loteria. Jeśli ktoś wrzuci dowolny datek do puszki z serduszkiem, dostanie los-kupon. Po godzinie 20 na fanpage kolbuszowskiego sztabu 30. Finału WOŚP odbywać się będzie transmisja z losowania nagród. Mają być one bardzo atrakcyjne.

Organizatorami 30. Finału WOŚP są Liceum Ogólnokształcące oraz Fundacja Wspierania i Organizowania Wolnego Czasu „Chlebek”. Jednym patronem medialnym jest kolbuszowalokalnie.pl.
Wszystko rozpocznie w piątek (28.01) o godzinie 19, jam session w klubie K2. Dzień później od godz. 13 na ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej Białkówka odbywać się będzie Bieg Policz się z Cukrzycą.

Wieczorem w pubie La Zizanie zaplanowano turniej w Fifę na konsolach. Będą też gry planszowe.

W niedzielę (30.01) od godzin rannych w Kolbuszowej kwestować będzie 35 wolontariuszy WOŚP.

Od godz. 12 w restauracji Stylowa Kolbuszowa odbywać się będą zajęcia animacyjne oraz wspólne granie w planszówki. Zaplanowano też spotkania z ekspertami (psycholog i lekarz) dla rodziców.

O godz. 16 przybędzie tam sam kolbuszowski Mikołaj. Przyjedzie po to, by saniami przewieść każdego, kto zechce wpłacić datek na rzecz WOŚP.
O godz. 17 gracze przeniosą się do siedziby Fundacji „Chlebek” na Planszówkowe Popołudnie.  „Światełko do nieba” zaplanowano na Rynku, na godz. 20.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.