Przed nami Turystyczna Droga Krzyżowa. Ktoś chętny na ekstremalny wysiłek?
Kolbuszowski Klub Turystyczny „Salamandra” zaprasza na Turystyczną Drogę Krzyżową. To już dziesiąta edycja tego wydarzenia, które zaplanowano na sobotę, 6 kwietnia.

Szczyt w paśmie Beskidu Niskiego

To już nasza wielkopostna tradycja, że co roku udajemy się na wcześniej wybrane pasmo górskie – mówi Paweł Michno, prezes „Salamandry”.  – Pierwotnie planowaliśmy wejść na Cergową. Okazało się jednak, że w tym samym czasie w Dukli organizowany jest I Bieg Rysia, którego trasa biegnie przez Cergową. W obawie, że obie imprezy mogą sobie przeszkodzić, zmieniliśmy miejsce wejścia z drogą krzyżową. Postanowiliśmy, że zostaniemy w okolicach Dukli, a zmienimy jedynie miejsce wyjścia na górę. Będzie nią szczyt góry Baranie. To graniczny szczyt w paśmie Beskidu Niskiego w pobliżu Barwinka.
– Przed wyjściem w trasę weźmiemy udział w mszy św. w sanktuarium św. Jana z Dukli Wchodzić będziemy z miejscowości Olchowiec a schodzimy do Barwinka niebieskim szlakiem. W sumie jakieś 14 km. Po profilu trasy widać, że nie będzie łatwo. Ale w końcu to droga krzyżowa – dodaje Paweł Michno.
Jeśli ktoś miałby ochotę wziąć udział w tym przedsięwzięciu udział, powinien się spieszyć, bo liczba uczestników TDK jest ograniczona. W zasadzie wolnych miejsc pozostało dosłownie kilka. Z organizatorami wydarzenia można kontaktować się mailem: salamandra.kolbuszowa@gmail.com.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.