Przed nami finał Dni Kolbuszowej. Sprawdź, co się dziś wydarzy
Za nami pierwszy z Dni Kolbuszowej, dziś (09.06) czeka nas drugi i ostatni. Pierwsza z niedzielnych imprez rozpocznie się o godzinie 15. Chodzi o olimpiadę dla przedszkolaków.

Impreza, którą organizują kolbuszowskie osiedla nr 1, 2 i 3; odbędzie się na boisku sportowym przy Liceum Ogólnokształcącym. Dwie godziny na scenie przy pływalni krytej „Fregata” wystawiony zostanie spektakl „Trzy świnki”. Przedstawienie to powstało na podstawie znanej baśni braci Grimm.
Na godz. 18 zaplanowano blok muzyczny dla dzieci pod hasłem „Czym Lasowiaczek za młodu”. – Będzie to swoista animacja ludowa, dzięki której chcemy zainteresować najmłodsze pokolenie naszą lasowiacką kulturą – mówi Wiesław Sitko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. – Wystąpi kapela Jurka Wrony, która zagra oberki, polki i inne utwory ludowe. Dzieciaki będą się przy tej muzyce bawić i poznawać, jaki rodzaj utworu prezentuje kapela. Ale chodzi głównie o dobrą zabawę, spontaniczną i na luzie.

Potem wystąpią zespoły ludowe: Ziemia Kolbuszowska oraz Górniacy. – Ci drudzy będą starali się przekonać uczestników zabawy do skosztowania lasowiackiego jedzenia. Każdy kto zje talerz górnieńskiej kapusty ziemniaczanej,  zostanie pasowany na małego Lasowiaka i dostanie nagrodę – mówi dyrektor MDK.
Po części ludowej będą koncerty. Na początku wystąpią Lasowiackie Hulaki. – To zespół, który nawiązuje do folkloru miejskiego z lat 70. – Liderem zespołu jest charyzmatyczny Roman Dublański, twórcą aranży zaś doświadczony muzyk, Jerzy Wrona – zaznacza Wiesław Sitko. – W repertuarze zespołu jest m.in. kultowa piosenka pt. „Kolbuszowa”, która powoli staje się hymnem naszego miasteczka. Podczas koncertu wśród publiczności wylosowanych zostanie sto egzemplarzy płyty Lasowiackich Hulaków.
Następnie, o godz. 20 wystąpią Zouzy (pop), których wokalistką jest kolbuszowianka, Sabina Nycek. Godzinę później odbędzie się koncert zespołu Top Girls (disco polo). Niedzielę zakończy dyskoteka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.