Przed nami Dni Kolbuszowej 2018. Startujemy już jutro [POSŁUCHAJ]
Już jutro rozpoczną się Dni Kolbuszowej 2018! Dwudniowe świętowanie nie będzie odbywać się na stadionie, jak jeszcze rok temu, tylko na Rynku. Kierowcy więc muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Wyłączony zostanie parking i ulica, która okala centralny plac miasta. Więcej o tym TUTAJ. Dobrą informacją jest to, że bezpłatne będą toalety publiczne przy ul. Parkowej.
Sobotę (09.06) rozpocznie rajd samochodów terenowych (więcej o tym TUTAJ). Potem będą prezentacje talentów, zespołów dziecięcych oraz Grupy Folklorystycznej Seniorów „Ziemia Podkarpacka”. Wstąpią też zespoły: Suski, Menelaos i MeGustar. O godz. 22 odbędzie się pokaz laserowy.

W niedzielę (10.06) na Rynku już o godz. 12.30 zaprezentowane zostanie widowisko pt. „Od Austro-Węgier do Polski Niepodległej. Rok 1918 w Kolbuszowej”. Zaplanowano tam także koncert orkiestr dętych, przemówienia dr Jana Hupki i Marcina Osiniaka i powitanie Niepodległości.
Na plenerowej scenie wystąpią też formacje ludowe: Widelanie, Kapela Jurka Wrony i Lasowiackie Hulaki. O godz. 21 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Baciary. O szczegółach Dni Kolbuszowej opowiada Wiesław Sitko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury (wywiad dla Radia Leliwa):
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.