Przed nami dni kardynała. Gwoździem programu koncert Cierniewskiego i Wilka
W niedzielę (30.09) rozpoczną się 11. Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11 mszą św. Odprawiona zostanie ona przy muzeum im. kardynała w Hucie Komorowskiej pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza ordynariusza diecezji sandomierskiej. Homilię wygłosi ojciec Jakub Kołacz, prowincjał Prowincji Polski Południowej Zakonu Towarzystwa Jezusowego.

Część dalsza obchodów odbywać się będzie w Szkole Podstawowej nr 1 w Majdanie Królewskim. Tam po krótkim programie artystycznym odbędzie się konferencja naukowa poświęcona życiu kardynała. Wykłady wygłoszą ks. prof. dr hab. Jarosław Różański i prof. dr hab. ojciec Marek Inglot.
O godz. 19 na placu targowym w Majdanie Królewskim odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią: Andrzej Cierniewski – wokalista, autor tekstów i piosenek, znany wykonawca muzyki country; a także Grzegorz Wilk – piosenkarz, aktor, kompozytor i prezenter telewizyjny. Wstęp jest wolny.
Kardynał Adam Kozłowiecki urodził się w 1911 r w Hucie Komorowskiej w ziemiańskiej rodzinie. Jako jezuita lata wojny spędził w obozach koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau, następnie wyjechał na misje do Zambii. Spędził tam ponad sześćdziesiąt lat. Zmarł w Lusace w 2007 r.

Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.