Przed nami dni kardynała. Gwoździem programu koncert Cierniewskiego i Wilka
W niedzielę (30.09) rozpoczną się 11. Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11 mszą św. Odprawiona zostanie ona przy muzeum im. kardynała w Hucie Komorowskiej pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza ordynariusza diecezji sandomierskiej. Homilię wygłosi ojciec Jakub Kołacz, prowincjał Prowincji Polski Południowej Zakonu Towarzystwa Jezusowego.

Część dalsza obchodów odbywać się będzie w Szkole Podstawowej nr 1 w Majdanie Królewskim. Tam po krótkim programie artystycznym odbędzie się konferencja naukowa poświęcona życiu kardynała. Wykłady wygłoszą ks. prof. dr hab. Jarosław Różański i prof. dr hab. ojciec Marek Inglot.
O godz. 19 na placu targowym w Majdanie Królewskim odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią: Andrzej Cierniewski – wokalista, autor tekstów i piosenek, znany wykonawca muzyki country; a także Grzegorz Wilk – piosenkarz, aktor, kompozytor i prezenter telewizyjny. Wstęp jest wolny.
Kardynał Adam Kozłowiecki urodził się w 1911 r w Hucie Komorowskiej w ziemiańskiej rodzinie. Jako jezuita lata wojny spędził w obozach koncentracyjnych w Auschwitz i Dachau, następnie wyjechał na misje do Zambii. Spędził tam ponad sześćdziesiąt lat. Zmarł w Lusace w 2007 r.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.