Przed nami Dni Gminy Cmolas. Poznaj szczegóły tego wydarzenia [AUDIO]
W ostatni weekend czerwca będzie można bawić się na Dniach Gminy Cmolas. W programie wydarzenia jest wiele atrakcji: zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. 

W sobotę (29.06) w godz. 7-22 Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie zaprasza wszystkich na basen za jeden grosz. W niedzielę (30.06) imprezy odbywać się będą na tamtejszym stadionie.

Cmolasianie i Cmolaskie Chłopoki

Już od godz. 15 dzieci będą mogły tam korzystać z urządzeń rekreacyjnych, zapewnione będzie bogate zaplecze gastronomiczne. O godz. 16 specjalnie dla najmłodszych zaprezentowany zostanie program pt. „Kolorowy Zawrót Głowy”, podczas którego nie zabraknie gier i konkursów z nagrodami. O godz. 18 na odbędą się prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży z terenu gminy Cmolas.
Następnie na scenie wystąpi zespół ludowy Cmolasianie. – Grupa ta funkcjonuje od 2002 r., jej celem jest odtwarzanie dawnych zwyczajów i obrzędów mieszkańców Cmolasu – informuje Urszula Blat, instruktor Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie. – Zespół działa bardzo prężnie, opracowuje coraz to nowsze scenariusze widowisk obrzędowych, przygotowuje bogaty repertuar muzyczny. W niedzielę na stadionie Cmolasianie wystąpią z bogatym repertuarem przyśpiewek ludowych i pieśni biesiadnych.

 
Na scenie zagra również kapela Cmolaskie Chłopoki. – Jest to młody zespół, powstał w 2016 r. – zaznacza Urszula Blat. – Grupę tworzą: Seweryn Kosiorowski, Filip Kosiorowski oraz Adam Dragan. Zespół wykonuje muzykę, która towarzyszy polskim tańcom ludowym. Ma on na swoim koncie pierwszą nagrodę na 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Mariusz Kalaga i Cliver

O godz. 19.30 „Muzyczny Koktajl” zaprezentuje Mariusz Kalaga, wykonawca muzyki pop i country, autor takich przebojów jak „Jedna z gwiazd”, „Nie zapomnę tamtej nocy” czy „Do widzenia skarbie mój”.  O godz. 21 z koncertem wystąpi gwiazda muzyki disco polo, zespół Cliver. Jego największe hity to „Za oknem deszcz”, „Pokaż jak się kręcisz”, czy „Moje ciało oszalało”.

 
O godz. 22, jak co roku, będzie można podziwiać fajerwerki. Dni Gminy Cmolas zakończy zabawa taneczna w rytm muzyki zespołu Roxait. Organizatorami wydarzenia są: Samorządowy Ośrodek Kultury, Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji oraz Urząd Gminy w Cmolasie.

Patroni medialni: Radio Cmolas i nasz portal Kolbuszowa.lokalnie24.com.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.