Przed nami charytatywny kiermasz wielkanocny dla Karolka Pacyny

Mały Karolek Pacyna z Zarębek ma bardzo chore serduszko. Walczy o życie

W niedzielę (26.03) przy kościele parafialnym w Zarębkach odbędzie się charytatywny kiermasz wielkanocny. Cały dochód z tego wydarzenia trafi na pomoc dla Karolka Pacyny.

Po każdej mszy św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Zarębkach, w godz. 8-13 oraz 16-17.30 będzie można kupić: palmy wielkanocne, ciasta i ciasteczka, watę cukrową i popcorn.
Kiermasz organizuje społeczność Zarębek: sołectwo, parafia, Ochotnicza Straż Pożarna, Szkoła Podstawowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Akcję na rzecz chłopca wspiera też KGW z Weryni.

Dwuletni Karolek Pacyna z Zarębek ma bardzo chore serduszko. Zmienić to może tylko bardzo droga operacja zagranicą, a dokładniej – w USA.

Elżbieta Pacyna: – Karolek ma coraz słabsze serduszko. Proszę o pomoc dla mojego synka [WIDEO, FOTO]

Karolek Pacyna cierpi na śmiertelną wadę serca pod postacią skrajnego zespołu Ebsteina. Ma duży ubytek międzyprzedsionkowy drugiego stopnia oraz dwa małe mięśniowe ubytki międzykomorowe.
– Gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy, z czym przyszło nam walczyć, nie mieliśmy pojęcia, co może przynieść przyszłość. Dziś wiemy, że nie możemy się poddać. Walczymy o naszego synka – wspomina pani Elżbieta Pacyna, mama chłopca.

Stan zdrowia Karolka z dnia na dzień pogarsza się. Widać jednak, że choćby przy piciu mleka strasznie się męczy. Tylko kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych może uratować mu życie.

– Potrzebujemy ponad 600 tysięcy złotych. Dla nas ta kwota jest niewyobrażalna. Dlatego też zdecydowaliśmy się prosić o pomoc. Dla nas nie ma nic ważniejszego od zdrowia naszego synka. Prosimy o pomoc – przekazuje kobieta.
Karolkowi Pacynie można pomóc wpłacając dowolne datki przez stronę: na tej stronie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.