Przed nami Biesiada Sobótkowa w Domatkowie! Będzie się działo!
W niedzielę (30.06) o godz. 16 na placu przy Szkole Podstawowej w Domatkowie, odbędzie się Biesiada Sobótkowa. W programie imprezy – jak co roku – jest wiele atrakcji.

To wyjątkowe wydarzenie, bo w jego organizację mobilizuje całe miejscowe społeczeństwo, wszystkie  instytucje, strażacy, Koło Gospodyń Wiejskich, sołectwo, zespół ludowy . Zaangażowana w to jest również Szkoła Podstawowa. My również w tym pomagamy, głównie pod względem technicznym i organizacyjnym – informuje Wiesław Sitko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej.

Co się wydarzy? Będziemy przede wszystkim kultywować tradycje ludowe. Chodzi oczywiście o dawne zabawy sobótkowe, np. będzie można nauczyć się wić wianek – zaznacza dyrektor MDK. – Bardzo ciekawy występ kabaretowy zaprezentują panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Panie przedstawią sztukę, która dotyczy ich miejscowości, a dokładniej będzie to… „Casting na gosposię proboszcza”. Panie zaśpiewają wiele ludowych piosenek. Podczas przedstawienia zaprezentuje się też nowa pani sołtys. Będzie ciekawie.
Podczas sobótek rozstrzygnięty zostanie również konkurs na Rajski Ogród Domatkowa. Na najlepszych czekają nagrody, które ufundowała Rada Sołecka. Przez cały czas imprezy gospodynie będą częstować chlebem ze smalcem, proziakami z borówkami, drożdżówkami i innymi smakołykami.

Inną atrakcją sobótek będzie koncert gwiazdy disco polo, Kamila Suskiego, który do Domatkowa przyjedzie z Jasła. Zagrają również Cmolaskie Chłopoki. – To kapela ludowa składająca się z trzech młodzieńców, którzy „rżną” tradycyjną muzykę jak złoto – zachwala Wiesław Sitko. – Pewnie podczas tego występu niejedna dziewczyna będzie „puszczać oko” w ich kierunku, a może nawet straci serce. Zagrają również Lasowiackie Hulaki (na zdjęciu) – kapela folkowa, która gra również muzykę sentymentalną. Tym razem wystąpią z repertuarem zabawowym. Wszystko się powinno zakończyć się koło północy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.