Przebudowa boiska będzie o półtora miliona złotych droższa niż zakładano
Nie trzy i pół miliona złotych, jak planowano w magistracie, a prawie pięć milionów złotych kosztować będzie budowa boiska lekkoatletycznego na stadionie przy ul. Wolskiej.

Na ostatniej sesji radni miejscy musieli więc zwiększyć pulę pieniędzy na ten cel. – Widzimy co się dzieje na rynku zamówień publicznych: albo nikt nie startuje do przetargu, albo firmy stawiają coraz wyższe wymagania płacowe – tłumaczył burmistrz Jan Zuba. Pewnym, choć niewielkim, pocieszeniem jest to, że 1,5 mln zł ma przebudowę stadionu udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W czwartek (23.08) burmistrz podpisał umowę z wykonawcą tej inwestycji.

Fot. UM Kolbuszowa
Roboty obejmą budowę kompleksu lekkoatletycznego, boiska do piłki nożnej i bieżni. Powstaną: zasilanie energetyczne, oświetlenie, monitoring, i nagłośnienie. Nowe boisko ma się składać z czterotorowej bieżni i sześciotorowej na 100 m. Będzie też dostosowane do rzutu młotem, skoku w dal, skoku wzwyż, rzutu oszczepem, rzutu dyskiem, a także do pchnięcia kulą.
W kompleksie pojawi się również skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami i nowe boisko piłkarskie z trawą naturalną. Termin zakończenia prac to 2020 r.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.