Próbował sprzedać markowe buty w sieci. Cudem nie padł ofiarą oszusta

Uwaga na telefony od fałszywych policjantów

Dużo szczęścia miał mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który próbował sprzedać buty w sieci. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji swojej i policji nie padł ofiarą oszusta.

Kilka dni temu w budynku Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej zjawił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie o oszustwie w sieci.
Z jego relacji wynikało, że za pośrednictwem strony internetowej wystawił do sprzedaży markowe buty z limitowanej kolekcji. Za kilka tysięcy złotych wylicytował je internauta. Ustalił ze sprzedającym, że zapłaci za towar przy odbiorze paczki.

„Kupujący” podał kod do przesyłki, który miał być kodem do odbioru przesyłki za pobraniem.

Po nadaniu paczki sprzedający skontaktował się z firmą kurierską, gdzie uzyskał informację, że kod nadania, który otrzymał od kupującego, dotyczy zwykłego przekazania paczki i po odbiorze przesyłki, na jego konto nie wpłyną żadne pieniądze. Mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszusta.
Następnie szybko zgłosił się do kolbuszowskiej jednostki, aby złożyć zawiadomienie o przestępstwie.

Jeszcze w trakcie przyjmowania zawiadomienia o przestępstwie policjant zespołu dochodzeniowo-śledczego powiadomił firmę kurierską o oszustwie z prośbą o wstrzymanie dostawy paczki.

Kilka minut później pracownik firmy kurierskiej potwierdził, że dostawa paczki została wstrzymana. W sprawie trwają dalsze czynności.
Policjanci przypominają, że weryfikacja wszelkich szczegółów transakcji za pośrednictwem stron internetowych może uchronić nas przez stratami.

1 Komentarz

  1. jak mozna byc takim durniem zeby wysylac towar za kilka tysiecy nie wysylajac samemu owej paczki wszystko wypalniajac prawidlowo ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.